Turniej Masters. Radwańska zagra z Kvitovą, Zwonariewą i Wozniacką

Agnieszka Radwańska zagra w Stambule w grupie czerwonej z Petrą Kvitovą, Wierą Zwonariewą i Karoliną Woźniacką - czytamy na oficjalnym Twitterze WTA.
Radwańskiej w losowaniu trafiła się grupa czerwona, w której będą też Kvitova, Zwonariewa i Woźniacka.

W drugiej grupie, nazywanej białą, znalazły się Maria Szarapowa, Wiktoria Azarenka, Na Li i Samantha Stosur.

Bilans Radwańskiej ze Zwonariewą to 3:2. Na Rosjankę Radwańska ma ostatnio sposób. Choć przegrała z nią w 2007 roku w Moskwie oraz w tym roku w Miami, to trzy kolejne pojedynki zakończyła zwycięsko. Dwa z nich dały jej tytuły - w sierpniu w Carlsbad oraz niedawny w Tokio. W stolicy Japonii Zwonariewa zupełnie nie mogła przeciwstawić się kombinacyjnej grze Polki. Oby podobnie było w Stambule.

Gorzej może być z Kvitovą, z którą bilans Polka przegrała jak dotąd oba mecze. Na sensacyjną triumfatorkę tegorocznego Wimbledonu Radwańska nie znalazła dotąd sposobu. Czeszka wygrała półfinałowy pojedynek w Linzu w 2009 roku, jak również ćwierćfinał tegorocznego turnieju w Eastbourne.

Podobnie sprawy mają się z Woźniacką (1:4). W 2007 roku Radwańska bez problemów pokonała ją w ćwierćfinale w Sztokholmie w drodze po swój pierwszy w karierze tytuł w turnieju z cyklu WTA. Rok później w półfinale tego samego turnieju niemal równie łatwo wygrała Dunka, która wygrała też kolejne trzy mecze z Polką. Od 2007 roku Radwańska z Woźniacką nie ugrała choćby seta.

Rezerwowymi turnieju będą Francuzka Marion Bartoli i Niemka Andrea Petkovic.

Radwańska zadebiutuje w tej imprezie jako pełnoprawna uczestniczka. Do tej pory wystąpiła w niej dwa razy, ale zawsze z pozycji rezerwowej.

Na triumfatorkę, która wygra trzy mecze w grupie oraz dwa kolejne w fazie pucharowej, czeka czek na 1 750 000 dolarów. Triumfatorka, która w rywalizacji grupowej przegra jeden pojedynek, otrzyma 1,635 mln dol., a w przypadku dwóch porażek - 1,520 mln. Jeśli chodzi o finalistkę będzie to czek na sumę 890 tys. dol. albo, odpowiednio, 775 bądź 660 tys.

Awans do półfinału, który przy trzech zwycięstwach wart jest 485 tys. dol., a w pozostałych dwóch przypadkach 375 lub 255 tys.

Już wyjście na kort do pierwszego meczu oznacza wypłatę w wysokości 110 tys. dol., również w sytuacji, gdyby tenisistka poniosła trzy porażki. Wygranie meczu daje 225 tys., dwóch - 340 tys., a trzech - 455 tys. Do tego należy doliczyć 35 tys. za awans do półfinału.Triumf Agnieszki Radwańskiej w Pekinie. Polka tańczy na korcie [GALERIA]