Boks. Adamek: Kliczko jest większy, więc szybciej się męczy

Były mistrz świata w dwóch kategoriach wagowych Tomasz Adamek powoli zaczyna obmyślać taktykę na zaplanowane na 10 września starcie o mistrzostwo świata WBC wagi ciężkiej z Witalijem Kliczką. "Góral" otwarcie przyznaje, że będzie szukał szansy na zwycięstwo z rosłym Ukraińcem w swojej szybkości, ruchliwości i wysokim tempie walki.
- Jeśli narzucę wystarczająco wysokie tempo, to na pewno Witalij to odczuje. Jest większy więc męczy się szybciej. Muszę też cały czas pamiętać o zmianie pozycji przy zadawaniu uderzeń. Muszę go zaskakiwać - mówi pięściarz z Gilowic.

- Będę bardzo pracował nad szybkością i dynamiką. To jest sfera, w której mogę z nim na pewno wygrać. Będę starał się trzymać niską pozycję na nogach, by być gotowym do uników przed jego potężnymi uderzeniami. Dam z siebie na pewno 120% procent, by zaprezentować jak najlepiej siebie oraz Polskę przed całym światem - przekonuje Adamek, dla którego konfrontacja z Kliczką będzie siódmą walką w kategorii ciężkiej.Więcej o boksie na Ringpolska.pl »