Promotorka Adamka: Zrobiliśmy w Polsce świetny interes. Pieniądze były bardzo duże

Z wielką nadzieją oczekuje promotorka Tomasza Adamka, Kathy Duva, walki swojego podopiecznego z mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC Witalijem Kliczką. - Było w tym roku w boksie wiele niespodzianek i sądzimy, że szykuje się kolejna - mówi Duva.
Promotorka Adamka, która jeszcze w tym tygodniu powinna przybyć nad Wisłę, przekonuje, że wrześniowa walka będzie niepowtarzalnym wydarzeniem, dodając, że gdy tylko dowiedziała się o możliwości organizacji pojedynku w Kliczką w Polsce, zrozumiała, że jest to okazja, której nie można wypuścić z rąk.

- Jesteśmy podekscytowani wyprawą do Polski, podczas której na konferencji prasowej oficjalnie ogłosimy, że walka odbędzie się we Wrocławiu - opowiada Kathy Duva. - To była dla nas wspaniała szansa. Kiedy dowiedziałam się, że w Polsce otwierane są nowe stadiony przez EURO 2012, od razu skontaktowałam się z zarządcami czterech z nich i w końcu stanęło na tym jednym. Wrocław naprawdę bardzo chciał tej walki i udało się nam z nimi zrobić świetny interes. Pieniądze były bardzo duże. Kliczkowie, którzy są znakomitymi biznesmenami, doskonale zdają sobie sprawę z wartości otwierających się nowych rynków w Europie.

- Walkę obejrzy 45 tysięcy ludzi, wszystkie miejsca będą wyprzedane. To będzie największa impreza sportowa, i nie tylko sportowa organizowana w Polsce! - zapowiada promotorka Tomasza Adamka.

Oficjalna konferencja prasowa otwierająca kampanię promocyjną przed pojedynkiem Tomasz Adamek - Witalij Kliczko odbyć ma się 24 maja we Wrocławiu. Walka odbędzie się 10 września.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl »


Czy Adamek pokona Kliczkę?