Sport.pl

Boks. Haye: Adamek ma szanse z Kliczką, ale tej walki może nie być

Zdaniem mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBA Davida Haye Tomasz Adamek nie jest pozbawiony szans na wygraną we wrześniowym pojedynku o pas WBC z Witalijem Kliczką. Anglik, który w przeszłości tak jak "Góral" był królem wagi junior ciężkiej, twierdzi jednak, że walka Polaka z "Dr Żelazną" może stanąć pod znakiem zapytania, jeśli on 2 lipca pokona młodszego z braci Kliczko - Władimira.
- Nie jestem do końca pewien, jakie szanse ma Adamek. Jest mały, tak jak ja, ale ma wielkie serce do walki. Podoba mi się to, czego dokonał w kategorii ciężkiej. Może nie walczył z najlepszymi, ale jest nowy w tej klasie wagowej i moim zdaniem ma szanse, bo Witalij robi się już coraz starszy - ocenia "Hayemaker".

- Inna sprawa, że Witalij może w ogóle nie zawalczyć z Adamkiem. Myślę, że gdy znokautuję Władimira w lipcu, to Władimir może zmierzyć się z Adamkiem, a ja zaboksuję z Witalijem. Po tym jak zafunduję nokaut Władimirowi Kliczce, jego brat nie będzie chciał już Adamka, on będzie chciał najpierw pomścić brata, bo zdaje sobie sprawę, że w październiku ja wycofuję się ze sportu - dodaje David Haye, który od dawna powtarzał, że jego celem jest pokonanie obu Kliczków.

Więcej o boksie znajdziesz na Ringpolska.pl»


Więcej o: