Boks. Zagraniczne media o Adamku

Na gali w amerykańskim Newark Tomasz Adamek pokonał jednogłośnie na punkty Irlandczyka Kevina McBride'a. Zagraniczne media zgodnie oceniają, że Polak zasłużył na wygraną. Sama walka jednak ich nie zachwyciła.
Komentarze do walk Adamka w wadze ciężkiej »

"Adamek dominował od początku. Był zdecydowanie szybszy, dzięki czemu punktował swojego rywala. Był lepszy w każdej rundzie. Zdominował tę walkę i ucieszył publiczność, która w zdecydowanej większości była wypełniona przez Polaków - napisała agencja Associated Press.

Geoffrey Ciani z East Side Boxing napisał: "Adamek robił to, co powinien zrobić. Wątpliwe jednak, że walka z McBride'em w jakikolwiek sposób pomogła mu przygotować się na pojedynek z (prawdopodobnie) Witalijem Kliczko. Poza warunkami fizycznymi Kliczko i McBride nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego".

Mniej zadowolony z walki był dziennikarz Boxingnews24.com Chris Williams: "Byliśmy świadkami walki, która była nieporozumieniem. Obaj pięściarze nie pasują do siebie. Adamek nie miał szans się sprawdzić z McBride'm. Boleśnie nudna walka. Współczuje tym, którzy zapłacili za tę walkę, aby móc ją oglądać w pay-per-view. Jeśli sympatyzujesz z Adamkiem to mogłeś chociaż być zadowolony ze zwycięstwa, ale jeśli szukałeś dobrego boksu musiałeś się bardzo rozczarować. Wyglądało to tak, jakby Adamek walczył z workiem treningowym. To był zwykły trening przed walką z Kliczko".

W podobnym tonie skomentował walkę Ryan Songalia z boxingscene.com: "Dramatycznie słaba walka. Sparing dla Adamka, który miał przeciwko sobie boksera bez wiary w siebie. Z rundy na rundę McBride był coraz bardziej zniechęcony i jedyne co mu dobrze wychodziło to klinczowanie.".

Jak Adamek zlał McBride'a (ZDJĘCIA)
Czy Adamek jest już gotowy na Kliczkę?
McBride po walce z Adamkiem »