Promotorka Adamka: To niebezpieczna walka

- Tomasz w tej walce nie ma nic do zyskania, a wiele do stracenia. McBride jest w odwrotnej sytuacji - mówi Kathy Duva, współpromotorka Tomasza Adamka przed sobotnim pojedynkiem Polaka z Kevinem McBridem. Dla "Górala" będzie to ostatnia próba przed wrześniowym starciem z Witalijem Kliczką. Walka rozpocznie się ok. 4 rano polskiego czasu.
- Ta walka jest niebezpieczna dla Adamka. Tomek w przypadku przegranej może zaprzepaścić wszystko, co budowaliśmy razem przez ostatnie lata. Większość ekspertów nie widzi zagrożenia w McBridzie, ale przed walką z Tysonem też nikt mu nie dawał szans - tłumaczy szefowa stajni Main Events, która spodziewa się dziś na trybunach hali Prudential Center około dziesięciu tysięcy kibiców.

- Kibice na Tomka przychodzą zawsze, bez względu na rywala. Na mecze piłkarskie kibice chodzą nawet jeśli lider gra z ostatnią drużyną w tabeli. Prawdziwi fani wspierają zawodnika, nie jego rywali, dlatego Tomek ma zawsze wsparcie kilku tysięcy Amerykanów oraz swoich rodaków - mówi Duva.

Oprócz Tomasza Adamka, na gali w Newark swoje umiejętności zaprezentuje także młodzieżowy mistrz świata WBC wagi półciężkiej Andrzej Fonfara, który zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Rayem Smithem.

Więcej o boksie na ringpolska.pl »