Boks. Celem Adamka jest zdobycie i utrzymanie tytułu

Już za około siedem miesięcy Tomasz Adamek stanie przed szansą wywalczenia tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Zdaniem promotorki Polaka Kathy Duvy zwycięstwo nad jednym z braci Kliczko i pas czempiona "królewskiej" dywizji jest jak najbardziej w zasięgu "Górala".
O boksie czytaj na Ringpolska.pl »

Od samego początku współpracy z amerykańską stajnią Polak stawiał sobie bardzo ambitne cele.

- Tomasz swój tytuł w wadze junior ciężkiej zdobył w drugiej walce w barwach Main Events, a już niedługo potem stoczył swój pierwszy pojedynek w wadze ciężkiej, pokonując Andrzeja Gołotę. Już wtedy było wiadomo, że Adamek chce zdobyć mistrzowski pas wagi ciężkiej. By osiągnąć ten cel, potrzebował spotkać na swojej drodze kilku pięściarzy przewyższających go gabarytami. Powiedział mi, że jest na to gotów, a my zaczęliśmy robić wszystko, by jego marzenie mogło się ziścić - wspomina Duva.

- Walka z McBridem, jest kolejnym etapem na tej drodze. Celem Adamka nie jest jednak wyłącznie otrzymanie pojedynku o mistrzostwo świata, ale wygranie go i w dalszej kolejności toczenie walk w jego obronie. Tomasz ma wszystko, by temu zadaniu podołać - zapewnia szefowa Main Events.

O tym, z którym z braci Kliczko ostatecznie skrzyżuje rękawice Tomasz Adamek, zadecydują między innymi wyniki najbliższych walk obu Ukraińców. Starszego z braci - dzierżącego pas WBC Witalija - 19 marca czeka potyczka z Kubańczykiem Odlanierem Solisem, zaś młodszy Kliczko, czempion WBO i IBF - Władimir - 30 kwietnia stanie naprzeciw Anglika Derecka Chisory.

Więcej w wywiadzie Małysza dla Sport.pl - czytaj tutaj »