Boks. Federacja IBF chce walki Adamka z "Nigeryjskim Koszmarem"

Pięściarska federacja IBF przesłała do Tomasza Adamka i byłego mistrza świata wagi ciężkiej Nigeryjczyka Samuela Petera zapytanie, czy wyrażają gotowość zmierzenia się w pojedynku eliminacyjnym o 2. pozycję rankingową.
Zwycięzca walki skrzyżowałby następnie rękawice z lepszym w zaplanowanej na 11 lutego potyczce z udziałem Eddie Chambersa i Derricka Rossy w boju o status oficjalnego pretendenta do mistrzowskiego tytułu należącego obecnie do Ukraińca Władimira Kliczki.

Na chwilę obecną nie jest jeszcze znane oficjalne stanowisko obozu Adamka, jednak menadżer Petera Ivaylo Gotzev w imieniu swojego podopiecznego wyraził już chęć zakontraktowania pojedynku z Polakiem.

- To dla Samuela przedwczesny świąteczny prezent, jesteśmy gotowi do walki i mamy nadzieję, że Adamek także jest gotów. Nie możemy się doczekać tak wielkiego starcia w wadze ciężkiej. Możemy nawet pójść Adamkowi na rękę i boksować z nim w Polsce - przekonuje Gotzev.

- Ten turniej eliminacyjny IBF to wspaniały pomysł. Weźmie w nim udział czterech czołowych pretendentów do tytułu, a na końcu na placu boju pozostanie jeden z nich - pełnoprawny challenger - dodał.

Mający już na koncie pasy czempiona wag półciężkiej i junior ciężkiej Tomasz Adamek swoją szóstą walkę w kategorii ciężkiej planuje stoczyć 16 kwietnia w Katowicach.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl »