Boks. Adamek wciąż na czele

Federacja WBO ogłosiła nowy, listopadowy ranking, w którym znalazło się miejsce dla sześciu Polaków.
Na czele zawodników wagi ciężkiej wciąż znajduje się Tomasz Adamek (42-1, 27 KO). "Góral" przygotowuje się obecnie do zaplanowanej na 9 grudnia potyczki z Vinnym Maddalone (33-6, 24 KO).

W dywizji półciężkiej spory spadek stał się udziałem Aleksa Kuziemskiego (19-2, 4 KO). Wszystko to przez porażkę z Dimitrijem Suchotskim (teraz numer 9), która zepchnęła ostatniego polskiego medalistę mistrzostw świata w boksie amatorskim na czternastą pozycję.

W kategorii junior średniej reprezentuje nas trzynasty w zestawieniu Paweł Wolak (27-1, 17 KO). Przypomnijmy, iż mieszkający na stałe za oceanem "Wściekły byk" 16 grudnia, dokładnie tydzień po walce Adamka, skrzyżuje w Nowym Jorku rękawice z mającym ostatnio dobrą passę Elco Garcią (23-7, 12 KO).

Dwóch naszych rodaków znalazło uznanie przy ustalaniu rankingu wagi półśredniej. Krzysztof Bienias (41-4, 16 KO) jest jedenasty, a dwa oczka niżej widnieje nazwisko Rafała Jackiewicza (36-9-1, 18 KO), który po porażce z Janem Zaveckiem w pojedynku o tytuł mistrza świata powróci między liny w Nysie w najbliższą sobotę, gdy spotka się z Ronny McFieldem (13-7-2, 10 KO).

Ostatnim Polakiem w czołowej piętnastce federacji WBO jest występujący w wadze lekkiej Maciej Zegan (42-5-2, 21 KO), który awansował o jedną pozycję na czwarte miejsce.

Więcej o boksie na Bokser.org»