Sport.pl

Boks. Władimir Kliczko: Bardzo chciałbym walczyć z Adamkiem

Mistrz świata federacji WBO w wadze ciężkiej Władimir Kliczko oficjalnie zadeklarował, że chciałby zmierzyć się z Tomaszem Adamkiem. Ukrainiec potwierdził to w rozmowie ze "Sports Illustrated".
Kolejnym rywalem Kliczki będzie mało doświadczony Brytyjczyk Derek Chisora. Pięściarze stanął w ringu 11. grudnia, lecz mało kto daje jakiekolwiek szanse niepokonanemu Brytyjczykowi pochodzącemu z Zimbabwe.

- Potrzeba większej ilości nazwisk w wadze ciężkiej - mówi Kliczko. Nie będę na nikogo czekał, nie chce być od nikogo zależny. Jeśli nie mam wyboru, muszę walczyć z tymi, którzy są. Mam związane ręce - dodał, czyniąc aluzję do planowanego pojedynku z Brytyjczykiem Davidem Haye'm, który wciąż nie może dojść do skutku. Obaj bokserzy podkreślają chęć zmierzenia się, ale dotąd nie doszli do porozumienia.

Kliczko ma nadzieje na ciekawsze walki w 2011 roku. Jednym z jego planów jest walka w Stanach Zjednoczonych z Tomaszem Adamkiem.

- Bardzo chciałbym walczyć z Adamkiem - powiedział Kliczko "Sports Illustrated". - On rozwija się naprawdę bardzo dobrze - dodał. Polak jest teraz numerem jeden na liście pretendentów do tytułu federacji WBO. O jego walce z Władimirem Kliczko mówiło się już w zeszłym roku, przed pojedynkiem  z Chrisem Arreolą.

Wraca pogromca Rocky'ego »


Więcej o: