Boks. Adamek wciąż pierwszy

Po WBC, WBA oraz IBF, swój najnowszy, wrześniowy ranking, ogłosiła organizacja WBO. Tak jak można było się spodziewać, dzięki wygranej nad Michaelem Grantem i obronie regionalnego pasa WBO NABO, Tomasz Adamek (42-1, 27 KO) utrzymał pierwsze miejsce w rankingu wagi ciężkiej. A za "Góralem" same gwiazdy - David Tua, Aleksander Powietkin, Denis Bojcow, Nikołaj Wałujew, Odlanier Solis czy Rusłan Czagajew.
W kategorii cruiser mamy również jednego swojego przedstawiciela, mianowicie Pawła Kołodzieja (26-0, 15 KO), który jest czternasty we wrześniowym zestawieniu federacji WBO.

W dywizji półciężkiej szósty jest Aleksy Kuziemski (19-1, 4 KO), który 29 października skrzyżuje rękawice z trzynastym na liście Dimitrijem Sukhotskim (15-1, 10 KO). Jeśli Aleks wygra, na pewno znacząco przybliży się do drugiej szansy zdobycia tego tytułu, bo przecież w sierpniu ubiegłego roku przegrał z panującym obecnie na tronie WBO Jurgenem Brahmerem.

Na czternastej pozycji w wadze junior średniej sklasyfikowano zamieszkałego w USA Pawła Wolaka (27-1, 17 KO).

Ostatnim naszym przedstawicielem jest Maciej Zegan (42-5-1, 21 KO), który obronił poprzednią, bardzo wysoką trzecią lokatę w limicie kategorii lekkiej.

Więcej o boksie na Bokser.org  »