Saleta: "Maddalone? To będzie dla Adamka sparing"

Choć kontrakty nie zostały jeszcze podpisane, jest już niemal pewne, że kolejnym rywalem Tomasza Adamka będzie Vinny Maddalone. Zdaniem byłego mistrza Europy wagi ciężkiej Przemysława Salety, "Górala" (najprawdopodobniej 4 grudnia w Atlantic City) czeka niezbyt trudne zadanie.
Więcej o boksie w serwisie Ringpolska.pl

- To będzie dla Adamka sparing, stosunkowo łatwa walka z silnym, ale wręcz prymitywnym i dużo wolniejszym przeciwnikiem - ocenił Saleta w rozmowie z serwisem ringpolska.pl.

Zapytany o to, czy starcie z mierzącym "tylko" 188 cm Maddalone nie jest pozbawione sensu w kontekście planowanej na marzec przyszłego roku mistrzowskiej konfrontacji Adamka z dwumetrowym Witalijem Kliczko, "Chemek" odparł: - Z punktu widzenia Tomka Adamka, jeśli otrzyma odpowiednią ilość gotówki, to walka z Maddalone jest właściwym planem, bo i tak nie sądzę, żeby do wiosny przyszłego roku Tomek był w stanie dorównać sportowo któremuś z braci Kliczko

- Walka z Michaelem Grantem pokazała, że Adamek do tych największych fizycznie zawodników jeszcze nie do końca dorósł. Być może to była kwestia złej taktyki, ale trzeba pamiętać, że obaj Kliczkowie są dużo lepsi od Granta w każdym aspekcie sztuki bokserskiej - zakończył Saleta.

Kolejny rywal Adamka  »