Boks. Tomasz Adamek zmierzy się w grudniu z Vinnim Maddalone

Dan Rafael z ESPN, jeden z największych ekspertów piszących o boksie donosi, że potwierdzona została kolejna walka Tomasz Adamka (40-1, 27 KO). Polski pięściarz zmierzy się 4 grudnia z Vinnym Maddalone (33-6, 24 KO), tym razem prawdopodobnie na ringu w Atlantic City.
Tomasz Adamek zapowiadał, że jego team poszukuje przeciwnika, który zapewni dobrą frekwencję na walce w Newark, gdzie można liczyć na obecność tysięcy kibiców polonijnych. W tym kontekście dziwi nieco informacja o planowanym miejscu tej walki. Maddalone nie będzie z pewnością zbyt wymagającym przeciwnikiem, gdyż ten 37-letni pięściarz w swojej dotychczasowej karierze nie stoczył nigdy 12-rundowej walki, oraz nie występował na dużych galach.

Wszystkie pojedynki z wymagającymi rywalami (Holyfield, Mormeck, Bojcow, Minto) przegrywał, choć warto zauważyć, że preferuje on bardzo widowiskowy styl walki, co pokazał w pierwszej walce z Minto. Można więc oczekiwać, że chociaż starcie z nim nie będzie dla Adamka poważnym wyzwaniem, to jednak będziemy świadkami efektownej walki.

Pochodzący z Gilowic na Żywiecczyźnie "Góral" Adamek jest klasyfikowany w czołówce rankingów wszystkich czterech największych organizacji na świecie: WBO 1. (oficjalny pretendent dla Władimira Kliczki), IBF 3., WBC 4., WBA 9. Natomiast Maddalone'a nie ma na żadnej z list.

Więcej w serwisie Bokser.org