Sport.pl

Boks. Amerykanin Mansour rzuca wyzwanie Adamkowi

Amir Mansour (17-0, 13 KO) już w styczniu rzucił rękawice naszemu Tomkowi Adamkowi (48-2, 29 KO). Teraz ponowił wyzwanie.
- Modlę się o walkę z Tomaszem Adamkiem. Wiem, że moi ludzie kontaktują się z jego ludźmi, i mogę zapewnić, że pieniądze nie będą problemem. Jeżeli Adamek nie przyjmie wyzwania, będzie to oznaczać, że zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma szans w starciu ze mną - mówił wtedy odsiadujący dwukrotnie karę w więzieniu amerykański pięściarz. Minęły trzy miesiące, a on znów wzywa do walki naszego "Górala". Zapytany, dlaczego akurat Polak, odpowiada bez zastanowienia:

- Ponieważ Adamek jest notowany tuż pod mistrzem świata. Jest jednym z najlepszych, ale ja uważam się za najlepszego obecnie "ciężkiego" na świecie. Muszę więc mierzyć się tylko z najlepszymi. Moim zdaniem łatwo uporałbym się z Polakiem, gdyż jego styl boksowania bardzo by mi odpowiadał. On chyba jednak mnie unika, dlatego rozglądam się też za innymi zawodnikami notowanymi w rankingu na pozycji 1.-5. Nie chcę już się spotykać z bokserami nienotowanymi w żadnym zestawieniu - powiedział Mansour, który najbliższy pojedynek stoczy już w piątkową noc, mając za rywala byłego olimpijczyka Devina Vargasa (18-2, 7 KO).

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org »


Więcej o:
Komentarze (2)
Boks. Amerykanin Mansour rzuca wyzwanie Adamkowi
Zaloguj się
  • flexibleautomation

    Oceniono 3 razy 1

    Dlaczego Adamek ma blizne nad jego prawym uchem? Czyzby to byl eksperyment medyczny?

  • mariusz5891

    Oceniono 11 razy -7

    A jakiego rodzaju sankcje zostały podjęte w stosunku do niego, za wykroczenie drogowe, którego dopuścił się w USA? Nie wspominam o odmowie poddania się testom na obecność alkoholu we krwi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX