Boks. Tomasz Adamek zmierzy się z Odlanierem Solisem?

Internetowe wydanie magazynu "The Ring podało, że 22 grudnia może dojść do walki Tomasza Adamka (47-2, 29 KO) z Kubańczykiem Odlanierem Solisem (18-1, 12 KO).
- Tylko ewentualna porażka lub kontuzja doznana przez Kubańczyka w najbliższej walce mogłaby stanąć na drodze do zakontraktowania starcia dwóch byłych pretendentów do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej - czytamy na ringpolska.pl. Solis 12 października zmierzy z Leifem Larsenem (16-0, 13 KO).

Zarówno Solis jak i Adamek ponieśli na zawodowych ringach porażki z rąk Witalija Kliczki, bezskutecznie próbując odebrać Ukraińcowi pas WBC królewskiej dywizji - przypomina ringpolska.pl. Kubańczyk jest także mistrzem olimpijskim z Aten (2004).

Ósmego września w hali Prudential Center w Newark Adamek pokonał Travisa Walkera przez techniczny nokaut. Walkę zakończył sędzia w piątej rundzie po serii szybkich uderzeń Polaka na głowę rywala. Wcześniej Adamek przetrwał piorunujący atak Amerykanina, po którym leżał nawet na deskach. Specjaliści uznali, że to zwycięstwo przybliża naszego pięściarza do walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Kolejnym krokiem w drodze po mistrzowski pas ma być właśnie walka z Solisem.

Czy Adamek zostanie mistrzem świata wagi ciężkiej?