Boks. SE: Chisora rozmawiał w Polsce o walce z Adamkiem

PRZEGLĄD PRASY. Jak donosi weekendowy Super Express Dereck Chisora, który od czwartku przebywa w Polsce, rozmawiał z przedstawicielami telewizji Polsat o walce z Tomaszem Adamkiem.
Dereck Chisora tydzień temu walczył o mistrzostwo świata z Witalijem Kliczką. Brytyjczyk przegrał jednogłośną decyzją sędziów. Obecnie przebywa w podwarszawskich Łomiankach, gdzie odpoczywa po walce. To nie pierwsza wizyta pięściarza w Polsce.

Według doniesień Super Expressu w piątek 29-latek w towarzystwie agenta rozmawiał z przedstawicielami telewizji Polsat o walce z Tomaszem Adamkiem. Polak 24 marca na gali w Nowym Jorku zmierzy się z Nagym Agulierą, kolejnym przeciwnikiem w ringu mógłby być właśnie Chisora.

Wyzwanie urodzonemu w Zimbabwe pięściarzowi rzucił Artur Szpilka. - Dzwoniłem do mojego promotora Andrzeja Wasilewskiego z pytaniem, czy mógłby mi zorganizować pojedynek z Chisorą - mówił 23-latek.

- Szukamy [...] walk z bardziej utytułowanymi rywalami, za większe pieniądze - powiedział SE Jerzy Kopiec, menadżer Brytyjczyka. Taką niewątpliwie mogłaby być walka między Tomaszem Adamkiem, a 29-letnim pięściarzem z Wysp.

Walka Chisory z Witalijem Kliczką, która obfitowała w skandale, na Ukrainiemiała rekordową oglądalność . Przed telewizor przyciągnęła co piątego Ukraińca.

Chisora prowokator

Pojedynek o mistrzowski pas kategorii WBC obfitowała w skandale. Już podczas ważeniaBrtyjyczyk spoliczkował Witalija Kliczkę , co podgrzało atmosferę. Tuż przed walką pretendent napluł w twarz młodszemu z braci Kliczków.

Na konferencji prasowej po gali w Monachium doszło najpierw do kłótni, a później do bójki między Davidem Hayem, a Chisorą.

- Przysięgam na Boga, zaje*** cię David - krzyczał rozwścieczony Chisora.