Boks. Czesław Ptak: Adamek musi być czujny

- Ukrainiec bije bardzo mocno. Dlatego niezwykle ważne będzie, by Tomek był czujny od pierwszej do ostatniej sekundy walki, bo ewentualna przewaga, którą sobie wypracuje, może mu uciec w jednej chwili - powiedział rinpolska.pl Czesław Ptak zapytany o swoją prognozę na wrześniowy pojedynek Tomasza Adamka z mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Witalijem Kliczką.
Szkoleniowiec, który od niedawna prowadzi wraz z Wiesławem Rudowskim polską kadrę bokserską, a w przeszłości trenował wielu znakomitych pięściarzy na czele z Andrzejem Gołotą, zapewnił, że w przeciwieństwie do amerykańskich ekspertów głęboko wierzy w wygraną "Górala".

- Na pewno Adamek będzie dobrze przygotowany, spodziewam się, że będzie szybszy od Witalija. Wszystko zależało będzie od taktyki. Wszsyscy doskonale wiedzą, jak znakomicie Witalij boksuje lewym prostym i jak potrafi skontrować prawą ręką. Z drugiej strony Adamek jest wojownikiem i z pewnością będzie walczył o sukces. To jest boks i o wyniku zadecydować może jedno uderzenie, ale liczę, że technika i szybkość Tomka pozwolą mu na pokonanie Kliczki - stwierdził Czesław Ptak.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl »