Boks. Adamek: To moje przeznaczenie

Już niespełna trzy tygodnie zostały do pojedynku o mistrzostwo świata wszechwag federacji WBC, pomiędzy mistrzem Witalijem Kliczką (42-2, 39 KO) i naszym pretendentem Tomaszem Adamkiem (44-1, 28 KO). - Zwycięstwo to moje marzenie i przeznaczenie - mówi przed walką ?Góral?.
- Oglądajcie walkę na żywo na HBO. Zobaczycie, jak Tomasz Adamek zostaje nowym królem wagi ciężkiej- zachęca polski bokser, który już ma na koncie pasy mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii juniorciężkiej oraz WBC w kategorii półciężkiej. - To moje marzenie i moje przeznaczenie. Kiedy przechodziłem do wagi ciężkiej, nikt nie dawał mi szansy w walce z większymi bokserami, ale wygrałem wszystkie pojedynki - dodał Adamek.

Polak walczy w kategorii ciężkiej od października 2010 r. Rozpoczął od szybkiego i pewnego pokonania Andrzeja Gołoty. Potem był górą w walkach z Jasonem Estradą, Chrisem Arreolą, Michaelem Grantem, Vincentem Maddalone i Kevinem McBridem. Polak twierdzi, że wie, jak pokonać najtrudniejszego jak do tej pory rywala.

- Muszę się nieustannie ruszać, być szybki i atakować kombinacjami. Nie mogę stać przed Kliczką, muszę wykorzystać moje przewagi. Roger zna styl Witalija i wiemy, że jest on wielkim mistrzem. Nie boję się jednak nikogo. To moja szansa, by zostać mistrzem wagi ciężkiej. Kiedy przechodziłem do wagi cruiser, nikt nie dawał mi szansy i tym razem jest tak samo. Jestem innym zawodnikiem niż Shannon Briggs. Będę atakował i wywierał na Witaliju presję - zapowiada Adamek.

- Jeśli trafię kogoś czysto, to mogę go znokautować. Nie myślę jednak o nokaucie, kiedy wychodzę do ringu. Myślę o ciężkiej pracy przez 12 rund. To jest boks. Jeden cios może zmienić obraz walki. Każdy z nas ma przecież ręce - mówi z uśmiechem na ustach "Góral".

Walka z Witalijem Kliczką odbędzie się 10 września na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. - Zostało tylko kilka tysięcy biletów. Na stadionie będzie 45 tysięcy ludzi. Jestem bardzo podekscytowany możliwością walki o tytuł przed własną publicznością - zakończył polski pięściarz.

Davis rywalem Masternaka  »