4
5
4
1
Łukasz Kubot przegrał z Alejandro Fallą 7:6(4) 4:6 5:7 4:6 w III rundzie wielkoszlemowego French Open. - Przeciwnik zagrał dziś swój tenis i uniemożliwił mi prezentowanie mojej gry - przyznał po spotkaniu Polak. Tenisiści zgodnie przyznali, że kluczowym momentem była końcówka trzeciego seta.
- Falla bardzo dobrze returnował, ja nie miałem łatwych punktów po moim serwisie. Przeciwnik bardzo dobrze serwował, może nie były to supermocne podania, ale znakomicie je plasował i dużo serwował na ciało - powiedział Kubot po przegranym meczu.

Alejandro Falla przyznał z kolei, że był przygotowany na tak agresywną grę ze strony Polaka. - Wiedziałem, że tak będzie to wyglądało. Kubot prezentuje bardzo ofensywny tenis, dysponuje świetnym podaniem. Jednak ja też zagrałem dobrze - zaznaczył Kolumbijczyk, który o ćwierćfinał zagra z Juanem Ignacio Chelą z Argentyny.

Kubot i Falla są zgodni w jednej kwestii - największy wpływ na końcowy rezultat miała końcówka trzeciego seta. Polak prowadził w nim 5:3, jednak przegrał cztery kolejne gemy. - To był kluczowy moment. Ja w tym fragmencie grałem coraz lepiej, a rywal zaczął mieć spore problemy - dodał Falla.

- Szkoda trzeciego seta. Obaj walczyliśmy końcówkami sił i nie udało mi się wyserwować go do końca. Jestem tym trochę zawiedziony - przyznał Polak. Kubot żałował, że w kluczowym momencie zamiast na rotowane podania, postawił głównie na silne pierwsze serwisy. - To wszystko mówi się łatwo jak jest już po meczu - dodał.

Dobry serwis Falli uniemożliwiał Kubotowi skuteczne returnowanie. Piłka szybowała nisko, co uniemożliwiało agresywną grę w odbiorze. - Poprzedni przeciwnicy serwowali wysokiego kicka i mogłem zbijać to returnem granym z góry do dołu. Dzisiaj nie miałem szansy aby zaatakować - tłumaczył Łukasz.

- Grałem va banque. Starałem się trzymać swój serwis i grać do tie breaka. W trzecim secie starałem się wyciągnąć z 2:5. Udało się tylko do 4:5 - oznajmił polski tenisista.

Występ w Paryżu trzeba ocenić jednak na ogromny plus. Kto przed jego rozpoczęciem spodziewał się, że Kubot przejdzie eliminacje, pokona Nicolasa Almagro i dojdzie do III rundy? - Uważam, że to był super turniej! Przeszedłem przez eliminacje, które są jak osobny turniej, a poziom w nich nie odbiega od tego, co można zobaczyć w turnieju głównym - cieszył się Kubot.

Na kortach Rolanda Garrosa Kubot rozegrał w tej edycji 22 sety. 20 w grze pojedynczej i dwa w przegranym meczu I rundy debla. To ogromny wysiłek dla organizmu, dlatego Polak planuje teraz tydzień odpoczynku. Następnie uda się na podbój kortów trawiastych.