Roland Garros. Urszula Radwańska przepadła w eliminacjach

Urszula Radwańska (135. WTA) przegrała z reprezentantką Luksemburga Mandy Minellą (148. WTA) w I rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego French Open. Polka uległa w dwóch setach 2:6 5:7.

W pierwszym secie Minella szybko odskoczyła na trzy gemy (1:4) i Polka nie zdołała już odrobić strat. Druga partia trwała niespełna godzinę, a na przegranie podania przez którąś z zawodniczek trzeba było czekać do dwunastego gema. Niestety gema w odbiorze wygrała Minella, rozstrzygając tym samym spotkanie na swoją korzyść.

25-letnia Mandy Minella zrobiła mały krok w kierunku turnieju głównego. Do przejścia kwalifikacji potrzebuje jeszcze dwóch wygranych. W kolejnym meczu reprezentantka Luksemburga może spotkać się z drugą z Polek - Magdą Linette. Aby do tego doszło, nasza tenisistka musi pokonać reprezentantkę Francji Claire De Gubernatis.

Minella niespodzianką w US Open 2010

Pogromczyni Radwańskiej najlepszy wielkoszlemowy start zanotowała podczas ubiegłorocznego US Open. Po przebrnięciu przez kwalifikacje, w turnieju głównym wyeliminowała Polonę Hercog i Cwetanę Pironkową nie tracąc ani jednego seta. W III rundzie musiała jednak uznać wyższość Amerykanki Venus Williams.