Indian Wells. Urszula Radwańska w II rundzie

Urszula Radwańska (WTA 172) wygrała po zaciętym, trwającym prawie trzy godziny meczu z Serbką Bojaną Jovanovski (WTA 52) 3:6, 6:4, 6:7 (8-6). W kolejnej rundzie zmierzy się z Czeszką Klarą Zakopalovą (WTA 34).

20-letnia Urszula w Indian Well gra dzięki zamrożonemu rankingowi (może, bo osiem miesięcy leczyła uraz kręgosłupa). W swoim pierwszym meczu pokonała Serbkę Jovanovski, która ograła ją ostatnio w Dausze i Kuala Lumpur.

Polka przegrała pierwszego seta 3:6, w drugim rywalka prowadziła już 4:2, ale Urszula wygrała cztery kolejne gemy i wyrównała stan meczu.

Trzeci set to prawdziwy horror. Radwańska prowadziła już 3:1 i 4:2, ale waleczna Serbka przełamała podanie Polki i doprowadziła do remisu 4:4. Urszula odpowiedziała przełamaniem serwisu rywalki i miała trzy meczbole, ale ich nie wykorzystała. O awansie do kolejnej rundy zdecydował tiebreak - Polka wygrała go 8-6 i w kolejnej rundzie zmierzy się Klarą Zakopalovą, która w pierwszej rundzie miała wolny los.

20-letnia Urszula (WTA 172) w 2009 r. doszła w Indian Wells do IV rundy. To jeden z jej największych sukcesów w seniorskiej karierze.

Co Woźniacka jadła na urodzinach RAdwańskiej?