Roland Garros. Pierwsze zwycięstwo Radwańskiej

Agnieszka Radwańska wygrała swój pierwszy mecz w tegorocznym turnieju im. Rolanda Garrosa na kortach ziemnych w Paryżu (pula nagród 16,807 mln euro). Polka - ósma tenisistka świata pokonała Brytyjkę ukraińskiego pochodzenia Jelenę Bałtaczę w dwóch setach 6:0. 7:5.

Agnieszka Radwańska zaczęła spotkanie z Jeleną Bałtaczą od mocnego uderzenia. W pierwszym secie nie pozwoliła sobie odebrać ani jednego gema, a kilka z nich wygrała do zera. Nie popełniła też w tej części gry, ani jednego niewymuszonego błędu.

W drugim secie nie było już tak wesoło, bo po pierwszym gemie dla Polki dwa następne padły łupem Brytyjki. Bałtacza prowadziła w pewnym momencie 3:2, ale niedługo potem Polka wyszła na prowadzenie 4:3 i nie dała już się wyprzedzić. Przy stanie 5:5 tenisistki długo walczyły na przewagi, ale wyższość potwierdziła ósma zawodniczka świata - ten gem okazał się decydujący i chociaż Bałtacza zawzięcie broniła się w kolejnym to nie sprostała Polce.

Był to dopiero drugi mecz Radwańskiej z Eleną Baltachą, poprzedni również wygrała Polka. Brytyjka w turnieju im. Rollanda Garrosa występowała po raz pierwszy w karierze, najlepszym wynikiem Polki była 1/8 finału w latach 2008 i 2009, w deblu w rok temu Radwańska odpadła w ćwierćfinale.

W drugiej rundzie Agnieszka Radwańska zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Jarosławy Szwedowej (Kazachstan) i Sary Errani (Włochy).

Prawdziwe oblężenie kortów na turnieju im. Rolanda Garrosa  ?