Tenis. Łukasz Kubot wygrywa w Casablance

Rozstawiony z numerem 4. Łukasz Kubot pokonał w drugiej rundzie turnieju singlistów w Casablance Francuza Arnaud Clementa 6:4, 6:1. Kolejnym rywalem Polaka będzie Włoch Potito Starace.

Polak odpadł już w rywalizacji debla, ale wśród singlistów radzi sobie nieźle. Francuz, finalista Australian Open z 2001 r., który w karierze zajmował miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu ATP zarówno w singlu jak i w deblu stawiał Polakowi opór tylko w pierwszym secie. Kubot dał się dwukrotnie przełamać i popełnił pięć podwójnych błędów serwisowych. Francuz jednak też popełniał błędy i serwował dużo gorzej niż Polak.

W drugim secie Kubot nie dał szans Clementowi. Przełamał go trzy razy i oddał tylko jednego gema. Był to pierwszy pojedynek singlowy Kubota w tym turnieju. W pierwszej rundzie miał wolny los.

Kolejny przeciwnik tenisisty z Bolesławca to specjalista od gry na "cegle". Starace jest 10 miesięcy starszy, zarobił na korcie prawie 2,3 mln dolarów (950 tys. więcej od Polaka), ale w ostatnim rankingu ATP plasuje się 31 pozycji niżej. Obaj spotkali się do tej pory tylko raz - sześć lat temu w meczu Pucharu Davisa Włoch wygrał w trzech setach.

Kubot wspólnie z Austriakiem Olivierem Marachem odpadł natomiast w pierwszej rundzie gry podwójnej, niespodziewanie ulegając Tomaszowi Bednarkowi i Mateuszowi Kowalczyk.