Tenis. Agnieszka Radwańska pokonała Kirsten Flipkens

W drugim spotkaniu meczu Polak - Belgia w Fed Cupie Agnieszka Radwańska pokonała Kristen Flipken 6:2, 7:6 (7-5). W pierwszym meczu Marta Domachowska uległa Yaninie Wickmayer. Stawką rywalizacji Polski i Belgii jest awans do Grupy Światowej. Po pierwszym dniu jest remis 1:1.

Tie-break

7-5 KONIEC! Ostatecznie Agnieszka Radwańska wygrywa tie-breaka 7-5, i cały mecz 2:0. Polska - Belgia 1:1

6-3 Flipkens obroniła pierwszą piłkę meczowa, ale Agnieszka ma trzy kolejne.

4-2 Po dłuższej przerwie Belgijka wróciła na kort. Ale po takich problemach wynik nie pozostawia już chyba watpliowści.

2-2 Kontuzja Flipkens! Belgijka poślizgnęła się, wyglądało to naprawdę groźnie. Nie wiadomo, czy będzie w stanie kontynuować grę.

2-0 Dwa pierwsze punkty dla Radwańskiej, w tym jeden po serwisie rywalki, co oznacza mini-breaka.

Drugi set

6:6 Polka znalazła sposób na Flipkens - gra na jej stronę bekhandową. Bekhand jest wyraźnie słabszą stroną Belgijki. Mamy tie-break.

5:6 Jeszcze żadna z zawodniczek nie przełamała serwisu rywalki w drugim secie! W ostatnim gemie Radwańska miała dwie szanse, ale Flipkens gra niezwykle walecznie i w trudnych momentach dokonuje niemal cudów.

4:5 Kolejny rekordowo długi gem. Teraz serwuje Polka, i prowadzi już 30-0.

4:4 Trwa walka gem za gem. Belgijka nie boi się atakować, i momentami robi to w naprawdę dobrym stylu. Polka wygrywa gemy przy swoim serwisie, ale nie może przełamać podania rywalki. Czy dojdzie do tie-breaka?

2:3 Drugi set w niczym nie przypomina pierwszego. toczy się równorzędna walka - niemal w każdym gemie zawodniczki rywalizują na przewagi. Odrobinę słabszy serwis Polki w połączeniu z ambitną walką Belgijki zaowocowały bardziej wyrównanym wynikiem.

1:2 Mecz się wyrównał. Belgijka zaczęła grać uważniej, nie myli się tak często jak w pierwszym secie. Agnieszka jest chyba odrobinę rozluźniona po pierwszej partii. Na razie obie zawodniczki wygrywają gemy przy własnym serwisie.

0:1 Radwańska miała co najmniej cztery okazje na przełamanie, ale gema wygrała ostatecznie Flipkens.

0:0 Polka prowadziła 40-0 przy serwisie rywalki, ale ta odrobiła stratę i pierwszy gem wciąż trwa.

Pierwszy set

6:2 Set dla Radwańskiej! Wydaje się, że Polka nie musi pokazywać 100 procent swoich możliwości, by totalnie zdominować Kirsten Flipkens. Belgijka miała aż 18 niewymuszonych błędów, przy zaledwie czterech Agnieszki.

5:2 Tylko gema brakuje Polce do wygrania pierwszego seta! Rywalka wygląda na lekko zrezygnowaną. Próbuje urozmaicać swoją grę, ale Radwańska na niemal wszystkie zagrania znajduje dobrą odpowiedź.

4:2 As serwisowy na koniec szóstego gema. Radwańską oklaskują jej koleżanki z reprezentacji, Klaudia Jans i Alicja Rosolska.

3:2 Radwańska prowadziła już 30-0, ale dzięki dobremu serwisowi Flipkens wygrywa swojego drugiego gema w tym meczu.

3:1 Polka wygrywa gema przy swoim serwisie. Przyjemnie patrzeć na dominację Polki na korcie. Ten mecz ma zupełnie inne oblicze niż spotkanie Domachowskiej.

2:1 I mamy przełamanie! Radwańska gra skuteczniej i pewniej, jest o klasę lepsza od 81. w rankingu WTA Flipkens.

1:1 Szybka odpowiedź Radwańskiej. Kapitalny wolej i parę innych skutecznych akcji daje Radwańskiej wyrównanie.

0:1 Polka miała okazje na przełamanie, ale Belgijka wytrzymała presję i precyzyjnie uderzyła ta, gdzie Radwańska nie miała szans dobiec. Po chwili dokończyła gema i objęła prowadzenie w secie.

0:0 Jako pierwsza serwuje Flipkens.