Łukasz Kubot w ćwierćfinale Wimbledonu

Łukasz Kubot grający w deblu z Austriakiem Oliverem Marachem awansował do ćwierćfinału tenisowego turnieju na kortach Wimbledonu. Polak i Austriak w 1/8 finału pokonali parę Kas/Troicki 6:7, 7:6, 6:1, 6:3.

Polsko-austriacka para Kubot/Marach awansowała w poniedziałek do ćwierćfinału tenisowego turnieju rozgrywanego na trawiastych kortach Wimbledonu. Polak z Austriakiem po czterosetowym pojedynku pokonali niemiecko-serbską parę Kas/Troicki 6:7, 7:6, 6:1, 6:3.

Kolejnymi rywalami Kubota i Maracha będą Brytyjczycy Jamie Delgado i Jonathan Marray lub rozstawieni z numerem drugim Kanadyjczyk Daniel Nestor i Serb Nenad Zimonjic. Ten pojedynek zostanie rozegrany wieczorem.

Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane i w obu przypadkach kończyły się tie-breakami. W pierwszym "polska" para nie miała szczęście. Kolejny set jednak wygrała.

Kolejne partie to już popis gry w wykonaniu Polaka i Austriaka. W trzecim secie oddali rywalom tylko gema, a w czwartego wygrali do trzech.

Wcześniej polsko - austriacki debel w drugiej rundzie deblowego turnieju w Wimbledonie po pasjonującej końcówce wygrał z australijsko-niemieckim deblem Chris Guccione/Frank Moser. 6:2, 6:4, 3:6, 7:6 (7-4).

Dotychczas największym sukcesem debla Kubot/Marach jest półfinał wielkoszlemowego Australian Open (2009).

Kubot jest drugim Polakiem, który zagra w ćwierćfinale Wimbledonu. Wcześniej awans w grze pojedynczej wywalczyła Agnieszka Radwańska, która ograła Amerykankę Melanie Oudin 6:4, 7:5.

Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale Wimbledonu! Teraz Williams ?