Kubot blisko awansu

Łukasza Kubota dzieli tylko jedno zwycięstwo od awansu do turnieju głównego Brasil Open, na kortach ziemnych w Costa do Sauipe. W drugiej rundzie eliminacji polski tenisista pokonał rozstawionego z numerem siódmym Borisa Paszańskiego 6:3, 3:6, 6:3. Decydujący mecz nasz reprezentant zagra z Hiszpanem Rubenem Ramirezem Hidalgo.
Agnieszka Radwańska spada w rankingu WTA »

Pochodzący z Bolesławca tenisista występ w Costa do Sauipe rozpoczął od pokonania reprezentanta gospodarzy Vitora Requiao 6:1, 6:2. Dużo trudniejszą przeprawę Polak miał w drugiej rundzie eliminacji.

Pojedynek Łukasza Kubota i Borisa Paszańskiego trwał dwie godziny oraz dwadzieścia dziewięć minut. O losach każdego z setów decydowało tylko jedno przełamanie. Nasz reprezentant odnotował w rywalizacji z Serbem dziesięć asów, przy sześciu podwójnych błędach serwisowych. Polak wykorzystał w tym meczu dwie z dziewięciu szans na przełamanie.

W finałowej fazie eliminacji Łukasza Kubota czeka mecz z rozstawionym z numerem trzy Rubenem Ramirezem Hidalgo. Hiszpan w drugiej rundzie pokonał Olivera Maracha, z którym Kubot osiągnął w tym roku deblowy półfinał Australian Open i z którym zagra w parze również w Brazylii (polsko-austriacki duet został rozstawiony z numerem dwa).

Wszystkie spotkanie trzeciej rundy eliminacji rozegrane zostaną dziś w nocy czasu polskiego.

Wynik drugiej rundy eliminacji:

Łukasz Kubot (Polska) - Boris Paszański (Serbia, 7) 6:3, 3:6, 6:3

ATP Movistar Open: Gonzalez po raz czwarty »