Sport.pl

Kubot zagra z Nieminenem

Łukasz Kubot awansował do ćwierćfinału turnieju IPP Open w Helsinkach. Sklasyfikowany na 223. miejscu światowego rankingu Polak pokonał niżej notowanego Andisa Juskę 6:3, 7:5. W walce o półfinał nasz reprezentant zagra z jednym z graczy z czołowej pięćdziesiątki.
Wczorajszym zwycięstwem z Philippem Oswaldem Kubot przerwał fatalną passę porażek. Nasz zawodnik nie potrafił wygrać meczu od 13 października, przegrywając w pięciu kolejnych spotkaniach. Challenger rozgrywany w Helsinkach wydaje się być dla niego dużo szczęśliwszy.

Faworytem dzisiejszej konfrontacji niewątpliwie był Kubot. Dla 23-letniego Juski, plasującego się na 337. miejscu rankingu ATP, największymi osiągnięciami w tym roku były awans do półfinału challengerowej imprezy w Aachen i ćwierćfinału w Baton Rouge. Nasz tenisista zanotował jedno zwycięstwo: w Oberstaufen. Ponadto dotarł do półfinału imprezy w Szczecinie i trzech ćwierćfinałów: w Busan, Ferganie i Tampere. Kubot w każdym z setów osiągał dziś niewielką, ale wystarczającą przewagę nad swoim przeciwnikiem, wygrywając 6:3, 7:5.

W ćwierćfinale Łukasz Kubot zagra z rozstawionym z dwójką i sklasyfikowanym na 38. miejscu światowego rankingu Jarkko Nieminenem. Ewentualne zwycięstwo Polaka byłoby z pewnością wielkim sukcesem. Wynik drugiej rundy:

Łukasz Kubot (Polska) - Andis Juska (Łotwa) 6:3, 7:5

Więcej o: