U.Radwańska
3
1
0
Urszula Radwańska przegrała 3:6, 1:6 z Wiktorią Azarenką w 1/8 finału turnieju WTA w Indian Wells. Polka momentami grała bardzo dobrze, ale wyraźnie uległa w meczu z rozstawioną z numerem jeden Białorusinką.
Mecz trwał godzinę i 24 minuty. Momentami był naprawdę wyrównany. Radwańska ambitnie starała się narzucać rywalce własny rytm gry przy swoim serwisie. W pierwszym secie Polka dała się przełamać na 1:2, ale po chwili odrobiła straty i wyrównała na 2:2. Wtedy jednak przegrała dwa gemy z rzędu i wkrótce pierwszego seta do trzech.

W drugim secie Radwańska też najlepiej grała na początku. Kilkakrotnie popisała się kapitalnymi zagraniami, ale wraz z upływem czasu przewaga Azarenki stawała się coraz bardziej wyraźna. Białorusinka przestała się mylić, lepiej psychicznie wytrzymywała końcówki i drugiego seta wygrała pewnie 6:1.

Było to drugie spotkanie młodszej z sióstr Radwańskich z Azarenką. Poprzednio, w 2011 roku, także w Indian Wells, Białorusinka wygrała 7:6, (7:3), 6:3.

W ćwierćfinale Azarenka zagra z Rosjanką Nadią Pietrową lub Dunką Karoliną Woźniacką.