Roland Garros. Kubot po porażce: Nie wykorzystałem szansy

-No cóż, miałem swoje szanse, nie wykorzystałem ich i skończyło się zwycięstwem Belga. Oczywiście, że jestem rozczarowany, bo zarówno pierwszy, jak i drugi set powinienem skończyć swoim serwisem. Goffin doskonale returnował, stał w korcie i reagował bardzo szybko - mówił na konferencji po przegranym 6:7(4) 5:7 1:6 meczu Kubot.
0
- Trudno mi właściwie stwierdzić po tym meczu, które zagranie Goffina jest słabsze, z obu stron grał dziś bardzo dobrze. Właściwie to serwował też bardzo dobrze. Zaskoczył mnie, nie znałem go i to pewnie też mu pomogło. Teraz już wiem jak to się stało, że wygrał w pierwszej rundzie z Radkiem Stepankiem - komentował po meczu Kubot.

- Kluczowym momentem dla mnie była piłka na 5:2 w drugim secie, gdy poszedłem do siatki, zagrałem woleja, który trafił minimalnie trafił w aut. Wtedy mecz potoczyłby się inaczej - wspominał prowadzenie w II secie Polak. Kubot 5:2 prowadził także w secie pierwszym.

W IV rundzie Goffin zmierzy się z Rogerem Federerem. - Nie myślałem o pojedynku z Federerem, to nie w moim stylu. Byłem skoncentrowany na tym pojedynku - zapewnił Kubot.

Po turnieju Polak ma mieszane uczucia. - Z jednej strony z występu w Paryżu jestem zadowolony, bo spełniłem mój cel - gwarancję startu na igrzyskach olimpijskich, ale z drugiej pozostaje niedosyt. Przed turniejem wziąłbym w ciemno trzecią rundę, ale dziś czuję że mogło być lepiej. Ale taki jest sport. Trzeba zapomnieć i iść dalej - zakończył.

Wymioty, skurcze i łzy, czyli poświęcenie na paryskich kortach. Więcej na blogu Marka Furjana>

Komentarze (12)
  • glupota.nie.boli

Oceniono 15 razy 13

Szkoda. Federera znal dobrze i na pewno by Federera rozpracowal.
    A Federer mogl nie znac Kubota i zostal by zaskoczony.

• janadamf

Oceniono 11 razy 7

Musztarda po obiedzie. Trzeba bylo rozpracowac przeciwnika przed meczem. Amatorszczyzna.

• tygrysio_misio

Oceniono 8 razy 6

nie płacz chłopie... nie jest tak źle.... szkoda meczu z Federerem, bo może nie być już okazji, ale przeżyjemy :-)

W Wimbledonie też ma być 3 runda, albo i więcej.

• sselrats

Oceniono 3 razy 3

Wyglada za to, ze Goffin znal Kubota i go ropracowal. Albo mowiac po polsku fachowo, rozreturnowal.

• bukaj22

Oceniono 2 razy 2

Z całym szacunkiem Łukasz , ale gadasz w tej chwili głupoty. Mecz nie skończył się w 2 secie przy stanie 5-2 i trzeba grać dalej a nie gadać coś o zaskoczeniu gra rywala. Takie teksty dla mnie są przejawem braku profesjonalizmu. Taki Federer ogląda rywala na YT , jeśli nigdy z nim nie grał żeby mieć choć mgliste pojęcie o tym z kim ma grać. Prawdą jest , że Goffin zagrał świetny mecz i jestem pod wrażeniem jego gry. Mogę powiedzieć , że ten młodziak mnie oczarował , bo tak na pierwszy rzut oka chłopak wygląda jak by gdzieś przechodził koło kortów i przy okazji wpadł zagrać. :} Widać , że chłopak ma naturalną siłę w rękach , świetny zarówno forehand jak i backhand i naprawdę zrobił na mnie wrażenie , bo nie ma powalających warunków fizycznych a potrafi naprawdę dużo. Jednak Kubot nie może gadać , ze coś go zaskoczyło i właściwie trzeciego seta olał. Poza tym zauważyłem , ze gdy Kubot gra z głębi kortu przez większość meczu , to jest rakietą nr 130. Tylko ofensywna gra przy siatce pozwala Łukaszowi wygrywać spotkania w turniejach Wielkiego Szlema.

• edd.y

Oceniono 6 razy 2

Zjadlem wczoraj sledzia. Zaszkodzil mi i zreturnowalem sledzia w calosci.

• gre-gol

Oceniono 1 raz 1

David Goffin ma 21 lat , jest debiutantem na RG ( i w góle w Wielkim Szlemie) , jest w 2.setce rankingu (już niedługo) podczas gdy Łukasz -jest w pierwszej 50-tce. Goffin do turnieju przebijał się przez kwalifikacje , a przed meczem z Kubotem stoczył ( w przeciwieństwei do Łukasza) dwa ciężkie 5-setowe pojedynki.
    Grał też z Radkiem Stepankiem, którego z kolei dobrze zna i Łukasz i jego trener Czech, Jan Stoces.

Mozna powiedzieć, ze to ŁUKASZOWI ŚWIETNIE SIĘ DRABINKA UŁOŻYŁA.
    Szkoda, że tego nie wykorzystał

• gre-gol

Co tu kryć - obaj z trenerem Stocesem przegrali wieeeeelką szansę.
    A ja się zastanawiam - po co Kubotowi trener na turnieju (za którego pobyt przecież płaci) skoro facet nie rozpracował rywali.
    Nie miał czasu posiedzieć na korcie , gdy Łukasz był na siłowni ? Nie miał czasu obejrzeć meczów z odtworzenia ?
    Nie mógł Jan Stoces pogadać ( poczesku przecież ! ) pogadać ze Stepankiem, który na Goffinie pośliznął się już w 1.rundzie... ? To po co ten facet fatygował się na Rolang Garros ?!

• dziodzioslaw

Oceniono 3 razy 1

Lepiej żeby się nie wypowiadał, bo p.eprzy głupoty. Brak słów. Od końcówki drugiego seta przeszedł olał zupełnie mecz. Obraził się?