Tenis. Jerzy Janowicz wygrał turniej w Genui! Ogromna radość Polaka [WIDEO]

Jerzy Janowicz (247 ATP) pokonał rozstawionego z numerem jeden Nicolasa Almagro (48 ATP) 7:6, 6:4 i wygrał challengera w Genui (106,5 tys. euro). To pierwszy triumf Polaka od 2012 roku, kiedy zwyciężył w challengerze w Poznaniu.

Janowicz, który wraca do formy, bardzo dobrze serwował całe spotkanie i przy swojej firmowej akcji - serw i skrót - Almagro nie miał wiele do powiedzenia. Janowicz w sumie wygrał 12 wymian więcej od rywala. A kilka jego zagrań było najwyżej klasy.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Almagro przełamał Polaka przy stanie 3:3, ale Janowicz natychmiast odpowiedział tym samym. Przy stanie 6:5 miał dwie piłki setowe, ale nie wykorzystał szansy. W tie-breaku był jednak skuteczniejszy. Wygrał go 7-5. Kiedy prowadził 5-3 popełnił podwójny błąd serwisowy, ale rywal zrobił za chwilę to samo. W ostatniej akcji Almagro pomylił się o centymetry przy zagraniu po prostej.

Drugi set zaczął się źle dla Janowicza. Przegrywał 0:2. Ale odrobił stratę, dwa razy z rzędu przełamał Almagro i prowadzenia nie oddał już do końca. Po ostatniej piłce cieszył jak dziecko, bo na zwycięstwo w turnieju czekał aż cztery lata. Jeszcze z kortu nagrał film dla kibiców, który umieścił w serwisach społecznościowych.

Był to drugi triumf Janowicza nad Almagro. Wcześniej dwukrotnie grał z Hiszpanem na wielkoszlemowych turniejach w 2013 roku. W III rundzie Australian Open Almagro wygrał 7:6, 7:6, 6:1, ale później Janowicz wziął rewanż w III rundzie Wimbledonu i pokonał rywala 7:6, 6:3, 6;4.

Dzięki wygranej Janowicz awansuje o blisko sto pozycji w rankingu ATP.