ATP Wiedeń. Jerzy Janowicz pozytywnie zaskoczył

1 : 2
Informacje
ATP Wiedeń - I runda singla
Wtorek 20.10.2015 godzina 20:10
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
D.Thiem
6
6
4
1
J.Janowicz
2
7
6
2
Jerzy Janowicz pokonał Dominika Thiema 2:6, 7:6 (7-5), 6:4 i awansował do II rundy turnieju ATP w Wiedniu.
Wygrana Janowicza to spora niespodzianka. 22-letni Thiem do obecnie 19. tenisista świata, podczas gdy Janowicz spadł ostatnio na 65. pozycję w rankingu ATP. W dodatku Austriak grał przed własną publicznością, a dla Polaka był to pierwszy mecz po zabiegu na kolanie, który na początku października przeszedł w Warszawie.

Początek meczu przebiegał zgodnie z oczekiwaniami. Janowicz co prawda szybko wygrał pierwszego gema, ale w dwóch kolejnych dał się przełamać rywalowi. Grał nieskutecznie, ryzykował w wymianach, ale raz po raz trafiał w aut. W przegranym 2:6 pierwszym secie popełnił 13 niewymuszonych błędów, przy zaledwie jednym Thiema.

Polak rozkręcał się w drugim secie, już nie przegrywał gemów przy własnym podaniu. Prowadził 5:2, potem dał się dogonić, ale w tie-breaku szybko odskoczył i wygrał seta. Thiem schodząc na przerwę ryknął ze złości.

W decydującej partii Janowicz zaczął od przełamania rywala i potem kontrolował wydarzenia na korcie. Grał znacznie lepiej niż w pierwszym secie. Przejął inicjatywę w wymianach, atakował skutecznie i z polotem, rozstawiał rywala po rogach. Wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

W drugiej rundzie Janowicz zmierzy się z Amerykaninem Stevem Johnsonem (ATP 47).

Szarapowa jako ambasadorka Porsche [ZDJĘCIA]


Czy wierzysz, że Jerzy Janowicz osiągnie pierwszą dziesiątkę rankingu ATP?