ATP Sydney. Janowicz przegrał z Mayerem

Jerzy Janowicz przegrał w II rundzie turnieju w Sydney z Argentyńczykiem Leonardo Mayerem 6:4, 1:6, 6:7 (3-7). W trzecim secie Polak nie wykorzystał piłki meczowej.
Tak relacjonowaliśmy gem po gemie

Janowicz (ATP 42) dzień po trzysetowym meczu z Nickiem Kyrgiosem znów spędził na korcie ponad dwie godziny.

Pierwszy set meczu z Mayerem (ATP 28) był wyrównany. Obaj tenisiści są wysocy i bez problemów wygrywali swoje gemy serwisowe aż do stanu 3:3. Wówczas Janowicz przełamał rywala i wkrótce po 35 minutach zakończył seta.

W drugiej partii Mayer szybko przełamał Polaka, następnie drugi raz. Janowicz podjął walkę dopiero w dwóch ostatnich gemach, gdy było już 5:0.

W decydującym secie nie doszło do przełamania w żadną stronę. Przy stanie 5:4 dla Janowicza Polak miał piłkę meczową przy serwisie rywala, ale ten obronił się brawurowym atakiem przy siatce. W tie-breaku Argentyńczyk odskoczył i Janowicz nie zdołał odmienić jego losów.

Za porażkę w II rundzie Polak otrzyma 7655 dolarów i 20 punktów do rankingu. Teraz ma kilka dni odpoczynku, a następnie zagra w rozpoczynającym się w poniedziałek Australian Open.