Sport.pl

Czy zgadzasz się z Jerzym Janowiczem? [SONDAŻ]

"Żyjemy w kraju, w którym nie ma perspektyw dla nikogo, w sporcie, biznesie ani w życiu prywatnym" - powiedział w niedzielę Jerzy Janowicz. Czy zgadzacie się z jego słowami?


Janowicz przegrał w niedzielę z Marinem Ciliciem, dzięki czemu Chorwacja pokonała Polskę 3:1 w meczu Pucharu Davisa. Dziennikarze zadali pytanie, czy polskich tenisistów stać na awans do Grupy Światowej tych rozgrywek (16-zespołowa elita), czy poprzeczka nie jest podniesiona zbyt wysoko. Choć kierowali pytanie do kapitana polskiej reprezentacji Radosława Szymanika, mikrofon przejął Janowicz i wybuchnął.

- A kiedy my nie podnosimy poprzeczki? W każdym sporcie to robimy. Jesteśmy generalnie absolutnie krajem, który nie ma jakiejkolwiek perspektywy w sporcie, biznesie czy w życiu prywatnym dla nikogo. Studenci uczą się tylko po to, aby móc wyjechać. Trenujemy gdzieś po szopach, i to nie tylko w tenisie. Zbigniew Bródka musi ćwiczyć za granicą. Więc dlaczego macie wobec nas jakieś oczekiwania? Może sami wyjdźcie na kort, przepracujcie całe życie w ten sposób, a dopiero potem miejcie oczekiwania. To mnie już śmieszy. Każdy ma jakieś oczekiwania. Przeżyjcie generalnie to, co przeżywają sportowcy - pieklił się Janowicz.

- Nie ma żadnej pomocy w żadnym sporcie czy zawodzie. Każdy musi orać, wyrywać w sobie, żeby coś osiągnąć - powiedział Janowicz, po czym rzucił mikrofonem. - Czytam wasze artykuły i śmiać mi się chce. Kim jesteście, że macie oczekiwania? Oczekiwania może mieć mój trener, mama, tata, a nie wy. Co takiego robicie? Tylko nas krytykujecie, a potem macie oczekiwania?

Czy zgadzasz się z opinią Janowicza o Polsce? Zagłosuj w sondażu pod tekstem.

Zobacz, co powiedział Janowicz:Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Czy zgadzasz się z Janowiczem, że żyjemy w kraju, w którym nie ma perspektyw dla nikogo, w sporcie biznesie ani w życiu prywatnym?
Więcej o:
Komentarze (219)
Czy zgadzasz się z Jerzym Janowiczem? [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • billyboy1943

  Oceniono 1358 razy 916

  JAK GO NIE LUBIĘ TO TU MA 100% racji!!-to co osiągnął zawdzięcza TYLKO sobie i rodzinie-państwo stoi z boku i jeszcze liczy ,że go opodatkuje!!!TAK JEST W każdej DZIEDZINIE ŻYCIA!!

 • oldboy61

  Oceniono 619 razy 451

  On jest tylko pojedynczym trybikiem w całym bałaganie Polskiego sportu..ilu mamy Janowiczów czy innych sportowców...zobaczcie jak za PRL był nakłąd na sport...sam jezdziłem jako młody chłopak dwa razy w roku na obozy sportowe itp. dzisiaj kluby na prowincji ledwo dyszą...a 50mln wydają rządzacy na strony internetowe dla bezdomnych....złodziejstwo,wyprowadzanie pieniędzy państwowych...masakra ! ten kraj jest chory...

 • his_dudeness

  Oceniono 641 razy 323

  Tu nie chodzi o to czy Janowicz miał rację o Polsce czy nie, tylko o to, że taka wymówka nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości.
  Tak, Polska nie jest zieloną wyspą, ale jakie to ma przełożenie na grę Janowicza?
  Przecież on nie trenował po szopach, jak twierdzi, i również dostawał wsparcie od miasta jak i PZT.
  Ostatnim razem jak sprawdzałem, to nie ma obowiązku grania w tenisa, a na całym świecie dominuje szkolenie prywatne w tym względzie.
  W krajach, gdzie tenis jest jednym z bardziej popularnych sportów i ma wielkie tradycje, szkolenie nie jest finansowane z budżetu państwa, lecz przez zyski z turniejów i z pieniędzy od sponsorów.
  W Polsce dominuje postsowieckie przekonanie, że sport profesjonalny powinno dotować państwo.
  Państwo powinno wspierać sport amatorski, a jeśli ma wspierać profesjonalny, to ludzie z tego środowiska muszą się podzielić zyskami.
  I tam wygląda to w Czechach, gdzie związek dotuje juniorów, ale ci potem oddają część swoich apanaży z powrotem do obiegu szkoleniowego.
  Janowicz zagrał fatalnie, przegrał z 17-letnim Chorwatem z poza setki rankingu ATP, który zapewne teraz ma gorsze warunki treningowe od Janowicza.
  Czytaliście wywiady z Novakiem Djokoviciem i Aną Ivanović? Przeczytajcie, to się dowiedzie jakie oni mieli warunki do trenowania w Belgradzie za młodu.
  Jednak nie obwiniali za swoje niepowodzenia całego narodu i wszystkich dookoła.

 • his_dudeness

  Oceniono 389 razy 295

  Jak to nie ma perspektyw w biznesie?
  Wystarczy się zapisać do partii.
  Spytajcie stryjka tego gościa z opolskiego NFZ (o którym artykuł szybciutko zdjęliście z głównej strony).

 • szmi88

  Oceniono 394 razy 238

  Zgadzam się w 100%. Skończyłem wydział Budownictwa jestem mgr inż po Politechnice Wrocławskiej i od roku jestem bezrobotny. Nikt mnie nie chce przyjąć do pracy na budowie bo nie potrzebują takich osób. A skoro ich nie potrzebują to chyba po roku łudzenia się czas wyjechać z tego Pacanowa.

 • pablold25

  Oceniono 279 razy 185

  Pytanie powinno brzmieć raczej nie czy zgadzasz się z Jerzym Janowiczem tylko czy przyjmujesz do wiadomości że tak jest. Bo że jest coraz gorzej a prawo wygląda tak jak byśmy byli traktowani jak jacyś jeńcy wojenni to wystarczy wyjść z domu i się rozejrzeć. Nie ma co się dziwić że gostek się wkurzył. Bo my żyjemy wyobrażeniami, a nie rzeczywistością. Nam się wydaje że jest bardzo dobrze, ale szkoda że tylko się wydaje.

 • jonkasta

  Oceniono 171 razy 141

  perspektywy w Polsce maja tylko politycy i posłowie ... 20 lat w ławach poselskich, wielkie pieniądze, fura i komóra..apanaże, zagraniczne podróże , po 40 tys premii, twarze nie skażone mysleniem , pracą - żyjące luksusowo na garbie społeczeństwa. najwięksi pasożyci , obok koscioła, polskiej rzeczywistości. Sportowcy okupują swoje nieliczne sukcesy tytaniczna pracą, utratą zdrowia,niejednokrotnie angazując własne finanse - więc wara od takich indywidualnosci. Co innego piłkarze ! ogromne pieniądze i zero efektu.

 • rkowal1975

  Oceniono 188 razy 110

  Panowie dziennikarze, źle rozumujecie, przez co sonda jest BEZ SENSU!! Trudno bowiem nie zgodzić się ze słowami Janowicza, ale problem tego jego wystąpienia leży gdzie indziej. Czy powinien w tym miejscu i w tym czasie te słowa wypowiedzieć? Okazało się bowiem, ze facet dołączył do grona wielu sfochowanych polskich sportowców, którzy nie potrafią powiedzieć "przegrałem, bo byłem słabszy" tylko szuka miliona wytłumaczeń i atakuje dziennikarzy.
  Problem nie leży zatem w tym, co powiedział, tylko w tym - kiedy to powiedział.

 • leszekmrowa

  Oceniono 184 razy 62

  To chyba lata życia w PRL sprawiły, że Polacy przyzwyczaili się do tego, że każdy ma pracę, czy się opiernicza czy ciężko zasuwa dostaje tyle samo, że jak wyniesie długopis czy papier toaletowy z pracy to nic wielkiego się nie stanie. I niestety jedno pokolenie to za mało żeby to się zmieniło.
  A co do samego Janowicza- nie do końca rozumiem jego żalu i pretensji, że są w stosunku do niego jakieś wymagania. Prawda jest taka, że wybrał karierę tenisisty, w tenisie są wielkie pieniądze, ale to nie są pieniądze składkowe tenisistów i Janowicza rodziców, tylko sponsorów. A sponsorzy nie wykładali by takiej kasy gdyby Janowicz grał dla siebie, trenera i rodziców- oni wykładają tą kasę bo mecze tenisowe chcą oglądać kibice, którzy są ich potencjalnymi klientami. A jak wiadomo klient nasz pan i ma prawo wymagać.
  I jestem przekonany, że gdyby w Polsce zainteresowanie tenisem czy łyżwiarstwem szybkim byłoby większe, to powstałyby hale, tory i korty. Wystarczy zobaczyć jakie powstają stadiony piłkarskie i to pomimo bardzo niskiego poziomu polskiej piłki- powstają bo inwestorzy widzą w tym kasę.
  Jeśli więc Janowiczowi się układ, na który się swego czasu zgodził nie odpowiada, proponuję zrobić sobie zamknięty turniej dla siebie i innych tenisistów, którzy myślą podobnie, zaprosić na zawody, mamy, ojców i trenerów i wtedy wylewać swoje żale :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX