ATP Walencja. Półfinał nie dla Janowicza

Jerzy Janowicz przegrał w ćwierćfinale turnieju w Walencji z trzecim tenisistą świata Hiszpanem Davidem Ferrerem 4:6, 6:4, 0:6. Polak był wymagającym rywalem dla Hiszpana w dwóch pierwszych setach, w trzecim Ferrer absolutnie dominował.

Jak Ferrer grał z Janowiczem - zapis relacji na żywo

W pierwszym secie Janowicz oddał swój serwis w dziesiątym gemie. Polak popełnił podwójny błąd serwisowy, a potem zagrał w siatkę i przegrał pierwszą partię 4:6. Janowicz świetnie odpowiedział w drugim secie - zaczął od przełamania serwisu Ferrera, a przewagę utrzymał do końca seta.

W decydującym trzecim secie Ferrer pokazał, że do światowego topu jeszcze trochę Polakowi brakuje. Gra Janowicza kompletnie się rozsypała. Serwis przestał być już tak skuteczny, Ferrer grał bardzo dobrze w defensywie, a ryzykowne akcje Janowicza nie przynosiły rezultatu. Dodatkowo Polaka z równowagi wytrąciło to, że w czwartym gemie, odbierając jedną z piłek Ferrera, nie zdążył wyhamować przed bandą okalającą kort i wsadził rękę w doniczkę. Janowicz poprosił sędziego o chwilę przerwy, by oczyścić dłoń i sprawdzić, czy nic mu nie dolega. Po kilku minutach wrócił na kort, ale naporu Ferrera nie był w stanie zatrzymać. Polak przegrał set do zera i w półfinale hiszpańskiej imprezy zagra rywal.

Dla łódzkiego tenisisty turniej w Hiszpanii był drugim, w którym brał udział po powrocie po kontuzji. W pierwszej rundzie 22-latek pokonał w dwóch trudnych setach kwalifikanta Pablo Carreno-Bustę 7:5, 7:6 (9:7), a w drugiej pokonał w dwóch setach Portugalczyka Joao Sousę 6:2, 7:5.