J.Janowicz
Polska, 17. w rankingu ATP
R.Haase
Holandia, 56. w rankingu ATP
Jerzy Janowicz pokonał w II rundzie turnieju ATP w Hamburgu Holendra Robina Haasego 6:4, 3:6, 7:6 (7-4). W kolejnym meczu Polak zmierzy się z Hiszpanem Fernando Verdasco.
Dla Janowicza to pierwszy turniej po Wimbledonie, w którym odpadł dopiero w półfinale. Polak jest w Hamburgu rozstawiony z czwórką i w I rundzie miał wolny los. Turniej zaczął więc od drugiej, od meczu z Haasem, którego pokonał 3:1 w setach w II rundzie tegorocznego Rolanda Garrosa.

W pierwszym secie Janowicz grał świetnie. Straszył serwisem, szybko kończąc swoje gemy. Przy serwisie rywala wygrywał sporo piłek, jednak do stanu 4:4 nie wywalczył przełamania. W kluczowym momencie wygrał jednak gema przy podaniu rywala i po chwili zakończył seta.

W drugim secie obraz gry się zmienił, jakby Janowicz liczył, że rywal już się nie podniesie. Tymczasem Holender zaczął lepiej serwować i returnować. Przełamać na 4:2 się nie udało, ale od stanu 3:3 Haase wygrał trzy kolejne gemy i wygrał seta 6:3.

Decydujący set był wyrównany, obaj tenisiści byli już wyraźnie zmęczeni. Haase poprosił o przerwę medyczną i rozmasowanie prawego uda. Janowicz wyszedł na prowadzenie 4:1, ale rywal wyrównał na 4:4. Skończyło się tie-breakiem, w którym więcej zimnej krwi zachował Polak. Przy stanie 6:2 przegrał jeszcze dwie piłki, ale ostatecznie zakończył mecz wynikiem 6:4, 3:6, 7:6 (7-4), po dwóch godzinach i 16 minutach wyrównanej walki.

Teraz będzie jeszcze trudniej

W trzeciej rundzie rywalem Janowicza będzie rozstawiony z numerem 14. Fernando Verdasco (ATP 34). Hiszpan jest w świetnej formie. W Wimbledonie odpadł dopiero w ćwierćfinale, a w zeszłym tygodniu doszedł do finału na ziemnej nawierzchni w szwedzkim Bastad. Relacja na żywo z meczu Janowicz - Verdasco w czwartek w Sport.pl.