Tenis. Janowicz zagra na Stadionie Narodowym z Federerem?

PRZEGLĄD PRASY. To byłby hit! Jak donosi ?Super Express?, istnieje szansa, że Jerzy Janowicz zagra na Stadionie Narodowym pokazowe spotkanie z jednym z zawodników ścisłej czołówki rankingu ATP. Polak miałby się zmierzyć z Rafaelem Nadalem, Novakiem Djokoviciem lub Rogerem Federerem.
Zorganizowanie pojedynku na największej arenie sportowej w Polsce to na razie tylko plany, ale jak poinformował gazetę Piotr Woźniacki, z projektem zapoznał się już Polski Związek Tenisowy. - Prowadziłem już wstępne rozmowy w tej sprawie - zdradza gazecie ojciec jednej z najlepszych tenisistek, według którego mecz najlepiej byłoby rozegrać w 2014 roku po turnieju na kortach Wimbledonu również na trawiastej nawierzchni.

Dobre wyniki osiągane przez Janowicza i głód sukcesu polskich kibiców tenisa sprawiły, że 23-latek stał się niezwykle popularny. Z frekwencją na Stadionie Narodowym nie powinno być więc kłopotów. Tym bardziej że do Polski mógłby przyjechać nawet Roger Federer - trzeci obecnie tenisista świata i najbardziej utytułowany zawodnik w historii.

Szwajcar był rywalem Janowicza podczas majowego turnieju ATP w Rzymie. W ćwierćfinałowym pojedynku rozprawił się z Polakiem w dwóch setach 4:6, 6:7 (2-7).

Pojedynek Janowicza mógłby być główną, ale nie jedyną atrakcją przygotowaną przez organizatorów imprezy. - Można byłoby wcześniej rozegrać mecz starych gwiazd, myślę o McEnroe i Edbergu, dodać jakiś koncert - snuje plany Woźniacki.

Więcej o: