Indian Wells. Janowicz zagra z Gasquetem o 1/8 finału

0 : 2
Informacje
Indian Wells - III runda singla mężczyzn
Poniedziałek 11.03.2013 godzina 23:10
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
J.Janowicz
1
4
0
R.Gasquet
6
6
2
Jerzy Janowicz w spotkaniu III rundy Indian Wells zmierzy się z Richardem Gasquetem. Z Francuzem, który ma na rozkładzie m.in. Rogera Federera, Novaka Djokovicia i Andy'ego Murraya, polski tenisista jeszcze nigdy nie grał. Relacja z meczu od ok. godz. 22 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na smartfony
Wychodzisz z domu, a gra Janowicz? Śledź relacje w telefonie dzięki aplikacji Sport.pl Live

Starszy o cztery lata od Janowicza 26-letni Gasquet jest półfinalistą Wimbledonu z 2007 roku. Obecnie dziesiąty na świecie (w lipcu 2007 roku był numerem siedem) ma w dorobku dziewięć turniejowych zwycięstw, z czego dwa odniósł w tym sezonie - w Montpellier i Dausze. Zarobił dotychczas na korcie ponad 7,8 miliona dolarów, dziesięciokrotnie więcej od Polaka.

W ubiegłym roku w Londynie wywalczył brązowy medal igrzysk olimpijskich w grze deblowej.

Co ciekawe, Gasquet nigdy nie pokonał Davida Nalbandiana, z którym wygrał w II rundzie Indian Wells Janowicz (24 WTA). Francuz mierzył się z Argentyńczykiem siedem razy. W żadnym ze spotkań nie zdołał wygrać więcej niż jednego seta.

Dwukrotnie jednak Gasquet pokonał Rogera Federera (na 12 spotkań), raz Novaka Djokovicia (osiem meczów) i trzykrotnie Andy'ego Murraya (siedem starć).

Relacja ze spotkania Janowicza z Gasquetem od ok. godz. 22 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na smartfony.