Tenis. Jerzy Janowicz będzie rozstawiony w Australian Open

0 : 2
Informacje
ATP Paryż - Finał singla
Niedziela 04.11.2012 godzina 15:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
J.Janowicz
4
3
0
D.Ferrer
6
6
2
Już wiadomo, że Jerzy Janowicz będzie rozstawiony w wielkoszlemowym turnieju Australian Open. Oznacza to, że przed III rundą nie trafi na żadnego tenisistę z czołowej trzydziestki rankingu ATP. Polak zawdzięcza to kapitalnej grze w turnieju w Paryżu, gdzie doszedł do finału, w którym przegrał z Hiszpanem Davidem Ferrerem 4:6, 3:6.
Dzięki niesamowitej grze w Paryżu Janowicz awansuje w rankingu ATP co najmniej na 26. miejsce. Polak na pewno zakończy rok jako jeden z trzydziestu najlepszych tenisistów na świecie. To oznacza, że w turnieju Australian Open, który rusza 14 stycznia, będzie rozstawiony. Jako pierwszy polski tenisista od czasów Wojciecha Fibaka.

Rozstawionych będzie 32 najlepszych zawodników z rankingu ATP opublikowanego na sześć tygodni przed startem Szlema w Australii. Nie ma możliwości, by Polak nie znalazł się w tym gronie, bo do końca roku nie ma już poważnych turniejów i nikt nie będzie w stanie zepchnąć go na dalszą pozycję. W kalendarzu pozostał tylko turniej Masters. Ale wezmą w nim udział tylko tenisiści plasujący się przed Polakiem.

Rozstawienie da Janowiczowi teoretycznie łatwiejszą drabinkę w Melbourne. Dzięki niemu przed III rundą nie trafi na żadnego tenisistę z czołowej trzydziestki rankingu ATP.

Jerzy Janowicz w przyszłym roku...