ATP w Paryżu. Wzruszony Janowicz popłakał się w trakcie wywiadu [WIDEO]

Tuż po zwycięstwie nad Gillesem Simonem 6:4, 7:5 w półfinale halowego turnieju ATP w Paryżu Jerzy Janowicz udzielił niecodziennego wywiadu telewizji Sky Sports. Niecodziennego, bo mowę polskiemu tenisiście odebrały łzy wzruszenia. W finale Polak zmierzy się z Hiszpanem Davidem Ferrerem. Relacja na żywo w Sport.pl od godz. 15
0 : 2
Informacje
ATP Paryż - Finał singla
Niedziela 04.11.2012 godzina 15:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
J.Janowicz
4
3
0
D.Ferrer
6
6
2
Awans do finału prestiżowego turnieju w Paryżu jest największym osiągnięciem Polaka w karierze. Już wiadomo, że przesunie się w rankingu ATP na co najmniej 26. miejsce. Nad grą Janowicza rozpływają się eksperci tenisowi i media na całym świecie. "W tydzień stał się gwiazdą. Janowicz, z jakiej jesteś planety?" - napisała "Marca".

Polak nie kryje, że przeżywa w Paryżu coś niesamowitego. Po ostatniej piłce w meczu z Simonem padł na kort i rozpłakał się. Emocji nie potrafił ukryć także w trakcie pomeczowego wywiadu. Łzy wzruszenia poleciały mu z oczu w trakcie rozmowy z telewizją Sky Sports.

- To niewiarygodne uczucie. Nie jest łatwo uwierzyć w to, co się dzieje. Jestem w finale i nie wyglądam na zadowolonego, ale jestem tak nieprawdopodobnie zmęczony psychicznie i fizycznie. Nie wiem, co powiedzieć. Jestem szczęśliwy - stwierdził na wstępie Polak łamanym głosem, a po chwili się rozpłakał.

Wywiadu praktycznie nie dało się kontynuować. - Nie jest mi łatwo teraz mówić. Przepraszam. Ale dziękuję za wszystkie miłe słowa, to dla mnie niesamowity tydzień - zakończył Janowicz i skrył twarz w dłoniach.

Zobacz wideo:W finale Polak zagra z piątym na świecie Hiszpanem Davidem Ferrerem. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania od godziny 15.

Czy Jerzy Janowicz wygra turniej w Paryżu?
Więcej o: