ATP w Paryżu. Simon rywalem Janowicza w półfinale

Gilles Simon w ćwierćfinałowym pojedynku pokonał rozstawionego z numerem piątym Czecha Tomasa Berdycha 6:4, 6:4. Francuz o finał zagra z Jerzym Janowiczem.
2
Simon w pierwszej rundzie pokonał byłego finalistę Australian Open Marcosa Baghdatisa, w kolejnym starciu rozprawił się z Vicotrem Hanescu, a jego rywal w trzeciej rundzie Kei Nishikori sam zrezygnował z powodu kontuzji.

W ćwierćfinale rozprawił się w dwóch setach z Berdychem, z którym wygrał pięć z siedmiu meczów. W pierwszym secie Simon wygrał 6:4, a w drugim przegrywał już 1:4, ale wygrał pięć kolejnych gemów i zapewnił sobie miejsce w półfinale. - Był dla mnie dziś za dobry, nie popełniał błędów. Zasłużył na wygraną - powiedział Czech.

28-letni Francuz, aktualnie numer 20 w rankingu ATP, o finał turnieju w Paryżu zagra z Jerzym Janowiczem, który pokonał Janko Tipsarevicia. Polak z Simonem jeszcze nigdy nie grał.

Francuz wygrał w karierze 10 turniejów ATP, w tym sezonie jeden - w finale w Bukareszcie pokonał Włocha Fabio Fogniniego.

W Wielkim Szlemie jego największy sukces to ćwierćfinał Australian Open w 2009 roku. Po tym turnieju awansował na najwyższe w karierze 6. miejsce w rankingu ATP.

Urodziny w Nicei Simon ma 183 cm wzrostu, o 20 mniej niż Janowicz. Jest praworęczny, a jego najlepszym zagraniem jest bekhend. Za swój największy sukces uważa z będącym wtedy numerem jeden Rafaelem Nadalem wygraną w półfinale turnieju w Madrycie.