BNP Paribas Masters. Murray rywalem Janowicza

Trzeci w rankingu ATP Andy Murray będzie rywalem rewelacyjnego Jerzego Janowicza w III rundzie turnieju BNP Paribas Masters w Paryżu (z pulą nagród blisko 2,5 mln euro). W drugiej rundzie Brytyjczyk pokonał Paul-Henri Mathieu 7:5, 6:3
21-letni łodzianin do turnieju głównego BNP Paribas Masters przebijał się przez eliminacje. Po ich przebrnięciu w dwóch pierwszych rundach pokonał zawodników z pierwszej "20" rankingu ATP - Phillipa Kohlschreibera i Marina Cilicia. Łącznie w czterech do tej pory rozegranych w Paryżu meczach nie stracił nawet seta.

Jego dokonania dostrzegli eksperci i światowa czołówka tenisa. Jak już pisaliśmy w środę o sparing z Janowiczem poprosił sam Novak Djoković. Dzień później 21-latek - już na punkty - zmierzy się z innym graczem z topu. Tego dnia w III rundzie turnieju w Paryżu zmierzy się bowiem z Murray'em. 25-letni Brytyjczyk wygrał w tym roku wielkoszlemowy US Open, a także zdobył złoto na igrzyskach olimpijskich w Londynie, a w najnowszym rankingu ATP zajmuje trzecie miejsce. Murray do III rundy w Paryżu awansował po wygranej z Francuzem Mathieu, którego pokonał 7:5, 6:3. Spotkanie trwało nieco ponad półtorej godziny, a w całym meczu Brytyjczyk zanotował 12 asów i aż cztery razy przełamał podanie rywala. Przede wszystkim o jego wygranej zadecydowała słaba postawa Mathieu, który miał zaledwie 38 proc. skuteczności pierwszego podania.

Spotkanie Janowicza z Murray'em będzie trzecim czwartkowym meczem na korcie centralnym. Tenisiści powinni wyjść na kort około godziny 14.