Kamil Stoch o kontuzji: Nie wiem, co się stało

PRZEGLĄD PRASY. - Do tej pory nie wiem, co dokładnie się stało, są tylko domysły. W poniedziałek muszę przejść badania - mówi Kamil Stoch w ?Przeglądzie Sportowym? o kontuzji stawu skokowego.
Polski skoczek nie wystartował w pierwszych zawodach sezonu w Kliengenthal. Wszystko przez uraz stawu skokowego. Stoch sam nie wie, co jest przyczyną kontuzji.

- W piątek podczas treningu poczułem ukłucie w stawie skokowym, choć nic nie zrobiłem. Nie stałem krzywo, nie ruszałem gwałtownie... Zabolało, po prostu. Później - przez kilka godzin - nie było problemu, a po drugim skoku treningowym zdjąłem buta i nie byłem w stanie ruszyć nogą. Do tej pory nie wiem, co dokładnie się stało, są tylko domysły. W poniedziałek muszę przejść badania -powiedział Stoch "Przeglądowi Sportowemu" .

Uraz nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, ale absolutnie wyklucza start w zawodach. - Mogę chodzić, z tym nie ma problemu, ale ruchomość stopy jest ograniczona. Nie jestem w stanie przyjąć pozycji najazdowej i to największy problem - dodaje Stoch.

27-letni dwukrotny mistrz olimpijski liczy, że sezon zacznie już podczas piątkowego konkursu w Kuusamo. Wcześniej Stoch przejdzie badania, po których będzie wiadomo dokładnie, co jest przyczyną jego kontuzji i kiedy będzie mógł wrócić do skakania.

Stoch jak Małysz w 2001 roku, Żyła i Kot powalczą o "10"


Zdjęcie 4F Kurtka narciarska damska KUDN300A Zdjęcie 4F Męska kurtka narciarska KUMN001 Zdjęcie Loap Kurtka narciarska Dag
4F Kurtka narciarska damska... 4F Męska kurtka narciarska ... Loap Kurtka narciarska Dag
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Czy Stoch obroni Kryształową Kulę?