Sportowiec Tygodnia #4. Stoch odleeeeeeciał

:
-
Kamil Stoch zdecydowanie wygrał głosowanie kibiców na "Sportowca Tygodnia" za okres między 23 a 29 stycznia. Konkurencja nie miała szans, skoczek narciarski zdobył aż 78 proc. głosów. Stoch już po raz drugi w tym roku został uznany "Sportowcem Tygodnia".
Stoch, który w weekend zajął trzecie, a potem drugie miejsce w konkursach Pucharu Świata w Japonii i w klasyfikacji generalnej umocnił się na piątej pozycji, zdobył 551 z 707 głosów internautów, którzy wzięli udział w sondzie na facebookowym profilu "Sportowca Tygodnia" - rankingu organizowanego przez Sport.pl. Drugi w zestawieniu piłkarz ręczny Kamil Syprzak miał tylko 93 głosy, a tenisistka Agnieszka Radwańska - 41.

Ariel Borysiuk (14) oraz tenisowy debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (8) zdobyli w sumie 22 głosy internautów.

"Sportowiec Tygodnia" cotygodniowy plebiscyt, w którym internauci wybierają sportowego bohatera minionych siedmiu dni spośród Polaków startujących w kraju i zagranicą oraz zagranicznych sportowców reprezentujących polskie drużyny. Kandydatury przedstawiane są w poniedziałek rano w Sport.pl - dziennikarze serwisu doceniają nie tylko osiągnięcia na boiskach, torach, trasach czy w halach, ale także inne wydarzenia sportowego życia: podpisanie umowy z wielkim klubem, ciekawy, ważny, przełomowy, wstrząsający wywiad czy działalność charytatywną.

Sportowiec Tygodnia 2012

tydzieńzwycięzcaproc. głosów
1 (1-8.01)J. Kowalczyk83 proc.
2 (9-15.01)K. Stoch47 proc.
3 (16-22.01)M. Wichary41 proc.
4 (23-29.01)K. Stoch78 proc