WTA Baku. Urszula Radwańska w II rundzie

Urszula Radwańska awansowała do II rundy turnieju WTA w Baku. Polka wygrała pierwszego seta z Alison van Uytvanck 6:1, a do drugiego Belgijka nie przystąpiła z powodu kontuzji.

Młodsza z sióstr Radwańskich zajmuje 117. miejsce na świecie i pilnie potrzebuje punktów, by nie spaść jeszcze niżej. W lipcu straci 240 punktów za zeszłoroczne ćwierćfinały w Stanford i Carlsbad.

Pierwszy krok Radwańska uczyniła w poniedziałek, eliminując 86. w rankingu WTA van Uytvanck. Polka w pierwszym secie oddała tylko gema i po 33 minutach skończyła tę partię. Do drugiego Belgijka już nie wyszła, poddając mecz z powodu kontuzji.

W II rundzie Radwańska zagra z rozstawioną z trójką Magdaleną Rybarikovą (WTA 36). Z czterech dotychczasowych spotkań obu zawodniczek trzy wygrała Słowaczka, a jedyna wygrana Polki była wynikiem kontuzji rywalki i poddaniem meczu.

Za awans do II rundy Radwańska dostała 3400 dolarów i 30 punktów do rankingu. Kolejne zwycięstwo da jej 60 punktów, a ewentualny półfinał 110. Z drugiej strony, gdzie szukać punktów, jak nie tu? Turniej w Baku ma pulę nagród wysokości 250 000 dolarów, a najwyżej rozstawiona jest Rumunka Sorana Cirstea, 29. rakieta świata.