Justyna Kowalczyk
-
Biegi narciarskie. Puchar Świata w Lillehammer. Nierozłączne Justyna i Marit - nawet w norweskim sklepie
Justyna Kowalczyk biegnie o 12.22 w ćwierćfinale sprintu klasykiem w Lillehammer. W bardzo ciekawym towarzystwie: pierwszy raz od półtora roku zmierzy się z Marit Bjoergen w bezpośredniej walce, ale walczy też ze świetną Heidi Weng i z siostrą swojej serwismenki, Gaią Vuerich.
-
Biegi narciarskie. Łuszczek: szkoda, że Kowalczyk zniknie, młoda mama Bjoergen najlepsza w historii
- Dopiero się Puchar Świata zaczął, a dla nas tak naprawdę zaraz się skończy. Szkoda, ale Justyna wie co robi - mówi Józef Łuszczek. Od piątku do niedzieli nasza mistrzyni będzie startowała w Lillehammer, później na dwa miesiące zniknie z Pucharu Świata, by w zawodach niższej rangi szykować się do MŚ w Lahti. - Medale rezerwuję dla Marit Bjoergen. A w sprawie Justyny może mądrzejszy będę po Lillehammer - mówi mistrz świata z 1978 roku. W piątek sprint stylem klasycznym, relacja na żywo w Sport.pl od godz. 12
-
PŚ w Kuusamo. Krasicki: Justyna Kowalczyk zaczęła jak w dobrych sezonach
- Pierwsze starty Justyny w nowym sezonie pozwalają nam wyciągnąć dużo wniosków - mówi były trener kadry polskich biegaczek, prof. Szymon Krasicki. Mentor Justyny Kowalczyk po jej 16. miejscu w sprincie i dziewiątym w biegu na 10 km (oba starty stylem klasycznym) w Kuusamo przekonuje, że nasza mistrzyni przypomina raczej siebie z najlepszych czasów niż z nieudanej, poprzedniej zimy.
-
PŚ w Kuusamo. Kowalczyk tłumaczy: Wydawało mi się, że zaczynam wolno, a zaczęłam za mocno. I potem siadło
Justyna Kowalczyk odjedzie z Kuusamo z mieszanymi uczuciami: na 10 km była dziewiąta, czyli poniżej oczekiwań, w sprincie szanse na dobre miejsce odebrały taktyczne błędy. Tak się zaczynają ostatnie dwa sezony w karierze Justyny: pogoń za dwoma wielkimi celami
-
PŚ w biegach w Kuusamo. Kowalczyk 16. w sprincie. "Nie zasłużyłam na więcej, popełniłam zbyt dużo błędów". Bjoergen: Czekam na walkę z Justyną na trasie
- Ja sobie na swojego Mikołaja jeszcze poczekam - mówiła Justyna Kowalczyk po odpadnięciu w ćwierćfinale sprintu w Kuusamo. Już uśmiechnięta, ale pogodzić się z porażką nie było łatwo. - Stać mnie na więcej. Bardziej zepsuć tego biegu się nie dało - mówiła. W niedzielę o 9.30 drugi bieg w Kuusamo, na 10 km klasykiem
-
Biegi narciarskie. Sprint w Kuusamo. Justyna Kowalczyk piąta w Kuusamo. Przed wszystkimi Norweżkami
- Czapki włóżcie! - rzuciła Justyna Kowalczyk, wybiegając ze stadionu po piątym miejscu w kwalifikacjach sprintu. To może być długi dzień na mrozie w Kuusamo: aż do pierwszego od blisko trzech lat finału sprintu Pucharu Świata z udziałem Polki? Wyścigi od 12.30
-
Biegi narciarskie. Justyna Kowalczyk dla Sport.pl: Czas rozdrabniania się minął. Jestem nie do poznania!
- Będę wybierać starty, zniknę na dwa miesiące z Pucharu Świata, a w mistrzostwach świata być może stanę tylko do jednego biegu: na 10 km klasykiem. To jest jeden z dwóch biegów dla których zostałam w sporcie. Może jeszcze trochę radości przede mną - mówi Sport.pl Justyna Kowalczyk o rozpoczynającym się 26 listopada sezonie w biegach
-
FIS robi wyjątek dla Bjoergen. "Z reguły nie ujawniamy takich danych"
Po tym, jak na jaw wyszła informacja o czteromiesięcznej przerwie pomiędzy badaniami dopingowymi Therese Johaug, pod lupę wzięta została inna czołowa biegaczka, Marit Bjoergen. Norweżka oświadczyła, że nie była badana od marca do października. Zdaniem FIS nie jest to prawdą.
-
Biegi narciarskie. Budny: Johaug na pewno wróci na igrzyska
- Cieszę się, że wreszcie norwescy oszuści muszą się tłumaczyć - mówi Edward Budny po dopingowej wpadce Theresy Johaug. Ale trener, który doprowadził Józefa Łuszczka do tytułu mistrza świata, nie wierzy w surową karę dla gwiazdy biegów narciarskich. Budny zastanawia się też czy szwedzki mistrz biathlonu Bjoern Ferry ma rację, twierdząc że Justyna Kowalczyk nie powinna komentować sprawy
-
Atak byłego mistrza na Justynę Kowalczyk. Czytelnicy bronią i się śmieją "Większym niż Norwegia przeciwnikiem dopingu było NRD"
Bjoern Ferry, mistrz olimpisjki w biathlonie z 2010 roku, a obecnie komentator jednej ze szwedzkich telewizji ostro skrytykował zachowanie najlepszej polskiej biegaczki narciarskiej. - Kowalczyk i Saarinen chełpią się dopingiem Johaug - stwierdził Szwed. Czytelnicy Sport.pl nie zostawili tego bez odpowiedzi. "Nie chełpią się, tylko upominają o swoje prawa: Justyna zapewne została kilkukrotnie okradziona ze zwycięstw przez koksujące Norweżki" - piszą.