Tomasz Adamek

 • Boks. Adamek najcięższy w karierze przed walką z Chambersem

  Przed walką z Eddiem Chambersem Tomasz Adamek ważył 102,1 kg. Ceremonia ważenia odbyła się w piątek w Newark. W tym samym mieście, w sobotę, dojdzie do pojedynku. Polak jest od swojego rywala cięższy o ponad 10 kilogramów.

 • Boks. Szybki Eddie i tygrys Adamek

  Tomasz Adamek spotka się 16 czerwca z Eddie'm Chambersem, pięściarzem z czołówki wagi ciężkiej. - Jak się z nim dobrze nie sprawię, to będzie znak, że góra mówi: odpuść sobie boks - mówi Adamek.

 • Boks. Adamek zmierzy się z Chambersem

  W środę Tomasz Adamek (45-2, 28 KO) podpisał kontrakt na walkę z Eddie`m Chambersem (36-2, 18 KO). Pięściarze zmierzą się w sobotę 16 czerwca w Prudential Center w Newark. Walkę polskiego pięściarza w Stanach pokaże stacja telewizyjna NBC Sports Network w ramach "Fight Night".

 • Boks. Ręce Adamka nie są połamane

  - Wygląda na to, że moje ręce są jak mój podbródek - ze stali. Ale oczywiście głowa Nagy'ego Aguilery jest ze stali - powiedział Tomasz Adamek po tym, jak przez trzy godziny jego pięści badał światowej sławy specjalista, dr Charles Melone. Polak doznał urazu w sobotę, gdy zwyciężył na punkty po dziesięciu rundach.

 • Boks. Aguilera dla Adamka jak maść na blizny

  Po ponad pół roku od lania z rąk Witalija Kliczki, Tomasz Adamek wraca na ring. Rywal - Nagy Aguilera - nie powinien sprawić Polakowi kłopotu. Chodzi więc nie o zwycięstwo, ale o efektowne zwycięstwo. I nie o pieniądze za występ, ale o wielkie pieniądze - w przyszłości. Walka odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę.

 • Boks. Bloodworth: Styl Adamka nieco się zmienił

  Roger Bloodworth, szkoleniowiec Tomasza Adamka (44-2, 28 KO) jest zadowolony z wyboru Nagy'ego Aguilery (17-6, 12 KO) na najbliższego przeciwnika swojego podopiecznego. Zdaniem amerykańskiego trenera, wyjście do ringu z 25-letnim Dominikańczykiem to optymalny wariant po wrześniowej przegranej w walce o mistrzostwo świata federacji WBC z Witalijem Kliczką.

 • Boks. Adamek: Czemu Kliczko nie walczył tak ze mną?

  Boks. Adamek: Czemu Kliczko nie walczył tak ze mną?

  PRZEGLĄD PRASY. Tomasz Adamek, który wraca na ring 24 marca, by stoczyć pojedynek z Nagym Aguilerą, zapowiada, że w przyszłym roku znów będzie walczył o mistrzostwo świata. W wywiadzie dla ?Przeglądu Sportowego? wspomina też swoją poprzednią próbę i zastanawia się, dlaczego jego walka z Witalijem Kliczką wyglądała inaczej, niż starcie Ukraińca z Dereckiem Chisorą