Boks. Ochroniarz Kliczków: Władymira otruto przed walką z Brewsterem

Ostatnią porażkę na zawodowym ringu Władymir Kliczko poniósł w kwietniu 2004 roku z rąk Lamona Brewstera. W pojedynku rozegranym w Las Vegas, którego stawką był wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO w wadze ciężkiej, Ukrainiec przegrał przez techniczny nokaut w 5. rundzie. Osobisty ochroniarz braci Kliczków Roman Giża jest przekonany, że jego pracodawca i zarazem przyjaciel przed pojedynkiem z Amerykaninem padł ofiarą otrucia

Promotorem Brewstera był wówczas mający nienajlepszą opinię w środowisku bokserskim Don King. Asystent Witalija i Władymira, jak nazywają Giżę sami bracia, winą nie może jednak nikogo obarczyć.

- Nie mam najmniejszych wątpliwości, że Władymir został wówczas otruty. Wystarczy popatrzeć na to, jak w tej walce zachowywał się Władymir i wszystko stanie się jasne. Nasze dowody są tylko pośrednie, dlatego nie możemy wskazać nikogo palcem. Jedyne, o czym mogę powiedzieć, to fakt, że od Dona Kinga wprost wieje czymś negatywnym - opowiada ochroniarz, który ukraińskim braciom pomaga od 2000 roku. Giża podkreśla, że po walce z Brewsterem Kliczkowie nie mieli już podobnych problemów.

- Nie biorę na siebie winy za tę sytuację, ale mogę z całą odpowiedzialnością zapewnić, że więcej podobna rzecz się już nie wydarzy. Wówczas pracowałem sam, bez kolegów i nie docierało do mnie, jak groźna może okazać się strona przeciwnika. Po tym zdarzeniu zrobiliśmy wszystko, aby w przyszłości zapobiec podobnym sytuacjom - mówi Giża, który przed 2000 rokiem pracował w kilku firmach jako specjalista od ochrony. Przed każdą walką braci Kliczków oglądający mogą zobaczyć go u boku Witalija lub Władymira. Zwykle wnosi do ringu jeden z pasów ukraińskich mistrzów świata.

Więcej w serwisie bokser.org ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.