Boks. Barrett: Szpilka ma przed sobą świetlaną przyszłość

Artur Szpilka (6-0, 4 KO), który przebywa obecnie w USA przygotowując się do swojego kolejnego występu na zawodowych ringach, odbył wczoraj sesję sparingową z Derrellem Dixonem (12-5, 8 KO). Polski pięściarz już w drugiej rundzie ciężko znokautował Amerykanina.

Dixon to etatowy sparingpartner byłego pretendenta do tytułu mistrza świata - Monte Barretta(34-9-2, 20 KO), który był wczoraj obecny na sali treningowej. Barrett jest pod wrażeniem tego jak zaprezentował się wczoraj Szpilka, widzi przed polskim pięściarzem świetlaną przyszłość i zapowiada, że chętnie będzie się śledził jego dalszą karierę.

- On ma bardzo dużą moc i wygląda na to, że ma ogromną ambicję - mówi Barrett. - W zasadzie podobało mi się wszystko to co pokozał w ringu. Nie podoba mi się tylko to, że zrobił krzywdę mojemu sparingpartnerowi i teraz mogę już nie mieć sparingpartnera [śmiech]. Derrell Dixon to naprawdę solidny pięściarz. W latach 1993-95 był najlepszym amatorem w USA. Szpilka ma potężne uderzenie w obydwu rękach, dobrze uderza ma korpus i ma solidne podstawy bokserskie. Ma przed sobą świetlaną przyszłość i chętnie będę się przyglądał jego dalszej karierze.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.