Boks. Krzysztof "Diablo" Włodarczyk w szpitalu

Mistrz świata w boksie Krzysztof "Diablo" Włodarczyk przedawkował środki antydepresyjne. Od czwartku pięściarz przebywa na oddziale detoksykologicznym szpitala praskiego. Jest w stanie śpiączki farmakologicznej.

Przyczyną depresji są kłopoty osobiste, które mistrz świata wagi juniorciężkiej wersji WBC przeżywa od dłuższego czasu. Nie wiadomo, kiedy Włodarczyk wyjdzie ze szpitala, nie wiadomo też, jaki jest jego stan zdrowia po przedawkowaniu lekami.

Portal TVN24.pl donosi, że polski bokser miał zostać wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. - Dzisiaj wieczorem lekarze będą próbowali go wybudzić - powiedział menedżer zawodnika Andrzej Wasilewski.

Niedawno jego grupa promocyjna ogłosiła 12 Rounds Knockout Promotions, że prowadzi negocjacje w sprawie walki unifikacyjnej kategorii junior ciężkiej z Niemcem albańskiego pochodzenia Marco Huckiem, mistrzem wersji WBO. Pojedynek miałby się odbyć jesienią w Berlinie .

Włodarczyk zdobył swój pierwszy tytuł mistrza świata (w wersji IBF) w walce z Amerykaninem Steve'm Cunninghamem w listopadzie 2006 roku. Ostatni tytuł (WBC) wywalczył pokonując rok temu w rewanżowej walce w Łodzi Włocha Giacobbe Fragomeniego.

29-letni Włodarczyk wygrał 45 pojedynków (miał 32 nokauty), przegrał 2, zremisował 1.

W 2008 roku Włodarczyk wziął udział w programie TVN Taniec z Gwiazdami. Odpadł w 8. odcinku.

Legendarne walki bokserskie, które przeszły do historii (WIDEO) "

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.