Boks. Gołota rozważa powrót na ring?

Jak podają amerykańskie media, powrót na ring po dwuletniej przerwie rozważa Andrzej Gołota. Według ostatnich doniesień, polski bokser jest w dobrej formie, którą ciągle podtrzymuje dzięki regularnym ćwiczeniom na sali treningowej. 43-letni Polak myśli podobno o stoczeniu kolejnych walk, jednak swojego głównego celu na razie nie określił.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Głównym szkoleniowcem Gołoty od jego wcześniejszego powrotu na ring w 2003 roku jest Sam Colonna. Ten sam trener opiekuje się również Andrzejem Fonfarą, innym polskim pięściarzem mieszkającym w Chicago. Ostatni pojedynek Gołota stoczył w październiku 2009 roku, kiedy to w łodzkiej "Atlas Arenie" uległ przed czasem Tomaszowi Adamkowi.

Gołota to jeden z najlepszych polskich pięściarzy zawodowych w historii, zdaniem wielu ekspertów - najbardziej utalentowany. W swojej karierze "Andrew" czterokrotnie walczył o mistrzostwo świata. W 1997 i 2005 roku przegrywał przez nokaut z Lennoxem Lewisem i Lamonem Brewsterem. Dwie najlepsze mistrzowskie próby Polaka miały miejsce w 2004 roku, kiedy to zremisował z Chrisem Byrdem i przegrał na punkty z Johnem Ruizem. W obu przypadkach werdykty sędziów punktowych wzbudziły kontrowersje. Wielu obserwatorów uważa, że Gołota zasłużył w tych walkach na zwycięstwo.

Legendarne walki bokserskie, które przeszły do historii (WIDEO) ?

 

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: